داود محمدی، رییس کمیسیون اصل نود:
آموزش در اولویت فعالیت‌ها قرار گیرد
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورامی اسلامی گفت: باید آموزش در اولویت همه فعالیت‌ها و اقدامات در راستای پیشگیری از وقوع جرم و مشکلات قرار گیرد که ابزار اجرایی آن کلینیک حقوق شهروندی بوده که در استان قزوین افتتاح می‌شود.
داود محمدی در نشست شورای اداری استان قزوین که ظهر امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در دین اسلام به رعایت حقوق شهروندی تأکید فراوان شده در همین زمینه کلینیک حقوق شهروندی در استان قزوین افتتاح و تلاش می‌شود در ارائه خدمات در قالب کلینیک حقوق شهروندی گسترش یابد.
وی عنوان کرد: بیش از یک هزار عنوان جرم در رایانه زندان‌ها به ثبت رسیده که خیلی از تخلفات صورت گرفته از عناوین جرم نبوده و جرم‌انگاری و تورم جمعیت کیفری در زندان‌ها یکی از اصول اساسی بوده که توجه ویژه به آموزه‌های دینی و اسلامی مانع وقوع جرم می‌شود و ایجاد جرم برای فرد، خانواده و جامعه مشکل ایجاد می‌کند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری سال ۸۲ را به عنوان سال خدمت‌رسانی به مردم و سال ۸۳ را به عنوان پاسخگویی هر سه قوه به مردم نامگذاری کردند که این امر نشان‌دهنده پاسخگویی مسؤولان به مردم جامعه است.
محمدی تصریح کرد: رعایت حقوق شهروندی بسیار حائز اهمیت بوده به صورتی که باید به افرادی که اصول کلی، اساسی و اصلی انقلاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند هم از حقوق شهروندی برخوردار باشند.
وی با اشاره به اصل ۳۸ قانون اساسی خاطرنشان کرد: افرادی که به حکم قانون مجرم شناخته شده، بازداشت و به زندان رفته‌اند براساس قانون اساسی باید حیثیت این افراد حفظ شود.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصل مجرمیت باید شخصی باشد و حیثیت افراد در قالب حقوق شهروندی حفظ و رعایت شود و همچنین برائت مردم از آموزه‌ها ارزشمند است.
محمدی مطرح کرد: باید آموزش در اولویت تمام فعالیت‌ها و اقدامات در راستای پیشگیری از وقوع جرم و مشکلات قرار گیرد که ابزار اجرایی آن کلینیک حقوق شهروندی بوده که در استان قزوین این کلینیک افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه تعداد ۷ کلینیک حقوق شهروندی در استان قزوین افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: شناخت و ترویج حقوق شهروندی و رعایت حقوق متقابل در کلینیک حقوق شهروندی متجلی می‌شود.

Comments are closed.