انجام بازدیدهای میدانی برای تعیین‌تکلیف پرونده زمین‌خواری در کمیسیون اصل نود/ استان‌های شمالی؛پیشتاز در زمین‌خواری

رییس کمیسیون اصل نود مجلس از تلاش کمیسیون متبوع خود برای ارسال هرچه سریع تر پرونده زمین‌خواری به صحن علنی خبرداد.

داود محمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره پرونده های مورد بررسی در کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از سیاست های فعلی کمیسیون اصل نود مجلس، تعیین تکلیف پرونده هایی است که از مجلس نهم هنوز به نتیجه نرسیده که اکنون دو مورد آن در این کمیسیون در دست رسیدگی و بررسی است.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری آخرین وضعیت بررسی پرونده دکل های نفتی، ادامه داد:  این پرونده هنوز در جلسه علنی کمیسیون مطرح نشده است زیرا اکنون پرونده های مربوط به فیش های حقوقی و مسکن مهر درحال بررسی است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: حدود ۱۵۰۰ پرونده از دوره گذشته در دستور کار کمیسیون اصل نودم مجلس است که بخشی از آن مورد بررسی قرار گرفته و به تعدادی از آن‌ها هنوز رسیدگی نشده است، به این نتیجه رسیدیم که برخی از پرونده ها در اولویت نبوده و ضرورتی برای رسیدگی سریع وجود ندارد زیرا جزو مطالبات مردم نیست.
وی یادآور شد: اکنون مسایل مهمتری در دستور کار کمیسیون اصل نودم مجلس قرار گرفته از جمله موضوع پرونده زمین خواری است که از دور قبل باقی مانده و به نتیجه نرسیده که برای روشن تر شدن موضوع، بازدیدهای میدانی صورت گرفته و اقداماتی برای تعیین تکلیف آن صورت گرفته است.
محمدی افزود: سوءاستفاده از قانون، رانت خواری و تغییر کاربری‌های غیرقانونی از مواردی است که در پرونده زمین خواری مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ طبق گزارش ها بیشترین تخلفات در استان‌های شمالی کشور و شهرستان دماوند در استان تهران بوده که در این زمینه گزارش هایی به دست ما رسیده است.
?رییس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، گفت: اکنون در حال برگزاری بازدیدهای میدانی برای تعیین تکلیف هستیم که تلاش خواهیم کرد این گزارش به زودی در صحن علنی مجلس مطرح شود./

Comments are closed.