داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود: فرهنگ دینی به زبان هنر منتقل شود

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال فرهنگ و ارزش‌ها باید از زبان هنر صورت گیرد و شعر در این زمینه نقش بسزایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
داود محمدی رییس مجمع نمایندگان استان در دوسالانه شعر واعظ قزوینی اظهار داشت: انتقال فرهنگ و ارزش‌ها باید از زبان هنر صورت گیرد و شعر در این زمینه نقش بسزایی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: اشعار دینی و مذهبی در راستای ترویج فرهنگ دینی نقش ویژه‌ای داشته که در همین زمینه باید اقدامات جدی صورت گیرد و بستر فعالیت شاعران در این موضوع فراهم شود.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: واعظ قزوینی در اشعار خود به موضوعات دینی و مذهبی بسیار اشاره کرده این امر در حالی است که توجه ویژه این شاعر به مضمون «انتظار» قابل ستایش بوده و باید الگوی شاعران نسل کنونی باشد.
محمدی با بیان این مطلب که تکریم شاعران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: تکریم شاعران و اشعار ارزشی و دینی از جمله اموری بوده که باید در اولویت قرار گیرد چراکه این مهم در اثرگذاری ارزش‌های دینی در جامعه نقش بسزایی دارد.
وی عنوان کرد: از جمله اهداف برگزاری دوسالانه و جشنواره در زمینه هنرهای مختلف می‌توان به شناسایی و کشف استعدادهای هنری اشاره کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ و هنر در جامعه دو مولفه اصلی در زمینه رشد و پیشرفت به شمار می‌روند که باید نهادینه و تقویت شوند و این مهم باید در اولویت قرار گیرد.

Comments are closed.