داود محمدی

مجمع نمایندگان استان به همراه استاندار عصر امروز با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار کرد.
به گزارش خبرنگار ما در این جلسه که دکتر امیری معاون امور مجلس رییس جمهور،دکتررضوی معاون رییس جمهور در مناطق محروم،میرزایی دبیر هیات دولت حضور داشتند،دکترهمتی استاندار قزوین گزارشی از اقدامات دولت در استان به خصوص در بخش های ایجاد اشتغال،توسعه صادرات و حل مشکل آب قزوین و توسعه آبیاری تحت فشار ارائه کرد.
داود محمدی رییس مجمع نمایندگان استان نیز در این جلسه گفت:امروز استان قزوین با مشکلات متعددی روبه رو است که باید دولت نگاه ویژه ای برای حل آنها داشته باشد.
وی تغییر تقسیمات سیاسی استان را از جمله درخواست های مردم دانست و بیان کرد:ارتقاء بخش های محمدیه،الموت شرقی و غربی،طارم و کوهین به شهرستان و شهر اقبالیه به بخش و ارتقاء برخی روستاهای پرجمعیت به شهر از جمله خواسته هایی است که از چند سال پیش پیگیری شده است و باید هرچه سریعتر اجرایی شود.
داود محمدی با اشاره به تعطیلی واحدهای صنعتی استان و مشکل بیکاری کارگران به ویژه جوانان بیان کرد:باید هرچه سریعترخط ویژه اعتباری برای راه اندازی  مجدد شرکت های نیمه فعال و تخصیص تسهیلات اقتصاد مقاومتی در مورد حل مشکلات واحدهای صنعتی استان در نظر گرفته شود.
رییس مجمع نمایندگان استان در بخش دیگری از صحبت های خودتقویت صادرات استان را از جمله موارد مهم برشمرد و خواستار اختصاص تسهیلات ویژه به منظور تقویت صادرات ۱۵۰ هزار تنی مرغ و تخم مرغ استان قزوین شد.
رییس کمیسیون اصل نود حل مشکل آب استان را از خواسته های مهم  مردم دانست و بیان کرد:به منظور حل مشکل آب دشت قزوین باید طرح مطالعات و اجرای سد بر روی رودخانه های الموت رود،شاهرود و ارتفاعات دوهزار و سه هزار اجرایی شود.
وی تخصیص اعتبار برای احداث بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی استان را از جمله نیازهای قزوین برشمرد و خواستار رفع کمبود فضاهای درمانی شهرستانهای مختلف استان شد.
محمدی توجه ویژه جهت حل مشکلات راه های استان به ویژه تسریع در احداث مسیر الموت شرقی به تنکابن و الموت غربی به گیلان،تخصیص قیر برای تکمیل را های روستایی و جاده ای و بهسازی داخل روستاها،تکمیل گازرسانی به مناطق مختلف استان،پرداخت خسارت های مربوط به سرمازدگی و خشکسالی و طوفان در شهرستان آبیک،اسفرورین و الموت و تخصیص اعتبار جهت احداث راه آهن قزوین به قم را از جمله نیازهای مهم استان قزوین دانست.
در ادامه این جلسه سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در سخنانی  رسیدگی به وضعیت صنایع استان،تسریع در اجرای راه الموت شرقی به تنکابن،ایجاد اشتغال و توجه به ظرفیت بالای بانوان استان را خواستار شد.
بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود،خواستار انتقال خط راه آهن تاکستان از داخل شهر به خارج شهر ، بازگشایی بلوار درون شهری و حل مشکل تولیدکنندگان و فروشندگان کشمش شد.
دکتر اسحاق جهانگیری در ادامه طی سخنانی استان قزوین را از مهمترین استان های صنعتی کشور برشمرد و گفت: استان قزوین در صنعت کشور نقش محوری دارد و باید برای توسعه صنعت این استان برنامه جامعی تهیه شود.
معاون اول رییس جمهور یکی از تنگناهای پیش روی توسعه استان قزوین را کمبود آب ارزیابی و خاطرنشان کرد: مشکل کمبود آب استان قزوین باید با استفاده از راهکارها و تدابیر مختلف حل شود و باید برای حل مسائل آب شرب قزوین و طرح های آبیاری کشاورزی در این استان راهکارهای مناسبی پیدا کنیم.
وی همچنین با اشاره به مسائل و مشکلات استان قزوین در بخش حمل و نقل اظهار داشت: اجرای طرح های مربوط به راه و راه آهن در استان قزوین از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید این طرح ها جزو اولویت های استان قرار گیرد.
دکتر جهانگیری استان قزوین را از استان های پراهمیت کشور در بخش کشاورزی دانست و با تاکید بر ضرورت حل مسائل کشاورزان در این استان،خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توجه و حساسیت ویژه ای نسبت به کشاورزان دارد و اهتمام ویژه دولت این است که کشاورزان دچار آسیب و خسارت نشوند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه به زنان و جوانان، گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و باور دولت این است که  باید از ظرفیت های زنان در مدیریت کشور استفاده شود.
وی افزود: سالانه حدود ۸۵۰ هزار تا یک میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی جویای کار در کشور خواهیم داشت که حداقل نیمی از این جمعیت را زنان تشکیل می دهند و باید برای ایجاد فرصت های شغلی برای آنان چاره اندیشی کنیم.
گزارش تصویری:

 

Comments are closed.