رئیس کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که طرح ساماندهی حقوق مدیران با اعمال اصلاحاتی مجدداً در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
🔹داود محمدی، اظهار کرد: طرح ساماندهی حقوق مدیران و مقامات که مشتمل بر ۱۱ ماده است و از سوی کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شده بود پیش از این با مخالفت نمایندگان مواجه شد اما اکنون نسخه دیگر این طرح با اعمال تغییرات جزیی تدوین شده که بعد از بررسی برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۶ در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
🔹وی در مورد مصوبه مجلس در برنامه ششم مبنی بر ایجاد سامانه‌ای برای اعلام حقوق مدیران، خاطرنشان کرد: این مصوبه نقاط قوت خوبی داشت و باعث شفاف‌سازی حقوق مدیران می‌شود. خوب است که ما به سمت این شفافیت حرکت کنیم زیرا در این صورت از بروز فساد جلوگیری می‌شود.
🔹به گزارش ایسنا، نماینده مردم قزوین در مجلس،‌ یادآور شد: مثلاً اگر دولت الکترونیک مستقر شود جلوی مفاسد در مناقصه، مزایده و واگذاری‌ها به دلیل شفافیتی که ایجاد می‌شود گرفته خواهد شد و امکان ویژه‌خواری و رانت‌خواری از بین می‌رود. طبیعتاً وقتی حقوق مدیران هم در منظل و مرعای همه باشد کسی امکان دست‌اندازی به بیت‌المال را نخواهد داشت

Comments are closed.