داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی:دشت قزوین، توان ارتزاق ۳۰۰ میلیون نفر را دارد

🔹 رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: دشت حاصل‌خیز قزوین اگر درست مدیریت شود توان ارتزاق ۳۰۰ میلیون نفر را خواهد داشت.
🔹 داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در سی‌و یکمین مراسم تجلیل از تولیدکنندگان نمونه ملی و استانی بخش کشاورزی استان قزوین که با حضور مسئولان استانی در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد با بیان اینکه برای مقابله با توطیه‌های دشمنان بهترین راه تکیه بر اقتصاد مقاومتی و کشاورزی است، اظهار کرد: یکی از رکن‌های اصلی عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی توجه به کشاورزی است.
🔹وی با بیان اینکه دشت حاصل‌خیز قزوین اگر درست مدیریت شود توان ارتزاق ۳۰۰ میلیون نفر را خواهد داشت، ادامه داد: کمبود آب یکی از مهم‌ترین مشکلات کشاورزی استان است که راهکار مقابله با آن استفاده از آبیاری نوین و صرفه‌جویی در مصرف آب است.
🔹محمدی با انتقاد از عدم اختصاص اعتبارات تخصیص شده در سفر هیئت دولت به استان قزوین گفت: تاکنون این اعتبارات به استان داده نشده که این موضوع در دست پیگیری است.
🔹 نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: روزآمد کردن و استفاده از کشاورزی علمی سبب درآمدزایی بیشتر و استقبال بیشتر کشاورزان خواهد شد.
🔹وی بر لزوم بالا بردن مقیاس سطح بهره بری در کشاورزی تأکید و تصریح کرد: هر چه میزان برداشت و بهره‌گیری ارتقاء یابد زمینه رغبت بیشتر کشاورزان به تولید بیشتر خواهد شد.
🔹رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر به رکن بودن کشاورزی در اقتصاد مقاومتی اعتقاد داریم باید به خود شخص کشاورز نیز اهمیت داده و برای حل مشکلات موجود آنها تلاش کنیم.
🔹به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از ۶۲ کشاورز و تولید کننده برتر استانی و ۲ کشاورز و تولیدکننده کشوری با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

Comments are closed.