رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از فسادهای مالی و حقوق‌های نجومی ناشی از عدم شفاف‌سازی است گفت: باید به طور جدی در زمینه دارایی‌های همه افرادی که مسوولیتی در نظام دارند، تحقیق شود.
✅داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود در مجلس شورای اسلامی در شورای اداری شهرستان قزوین که در سالن جلسات فرمانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه به کاهش وابستگی به نفت و اداره کشور بدون اتکا به آن تاکید شده است.
✅وی افزود: مسئله رفاه اجتماعی یکی از موضوعات مهمی است که در برنامه توسعه ششم در نظر گرفته شده؛ ۷۰ هزار میلیارد تومان از بودجه کشور صرف رفاه اجتماعی می‌شود و سعی کردیم به دهک‌های پایین جامعه و افزاد تحت پوشش کمیته امداد توجه ویژه‌ای شود.
✅نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از دیگر مسایل مهم کشور است؛ باید فاصله حقوقی بازنشستگان کاهش یابد و حتی برابر با شاغلین شود.
✅این مسوول بیان کرد: با توجه به کمبودها و خلاهایی که در حوزه امکانات جانبازان، ایثارگران، خانواده شهدا و آزادگان وجود دارد سعی کردیم رفع مشکلات این قشر از جامعه نیز نیز در اولویت قرار گیرد.
✅محمدی با اشاره به ضرورت تحقق دولت الکترونیک ابراز کرد: بسیاری از مشکلات از جمله پرداخت حقوق‌های نجومی و فساد مالی، ناشی ازعدم شفاف سازی است؛ باید به طور جدی در زمینه دارایی‌های همه افرادی که مسوولیتی در نظام دارند، تحقیق شود.
✅رییس کمیسیون اصل نود افزود : مسایل کلان کشور همچون اشتغال و محیط زیست از دغدغه‌های مهم است و انتظار داریم در ۵ سال آینده شاهد نتایج خوبی در این زمینه باشیم.
✅وی خاطرنشان کرد: در سفر رییس جمهور به قزوین ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های عمرانی استان اختصاص یافت و لازم است همه مدیران با اقدام جهادی در بازه زمانی سال‌های  ۹۵ و ۹۶ این طرح‌ها را به سرانجام برسانند.
حداقل باید ۱۰هزار شغل در استان قزوین ایجاد شود
✅این مسوول یادآور شد: ۳۰۰ میلیار تومان در سفر اخیر آقای روحانی به قزوین برای اجرای راه‌های روستایی در نظر گرفته شده و تا پایان سال ۹۶ باید ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان به آبیاری نوین مجهز شود.
✅نماینده مردم قزوین البرز و آبیک با اشاره به طرح بهین یاب تاکید کرد: دولت با وجود تنگناهای بودجه ای که دارد حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان در جهت پیشرفت و ارتقا صنعت کشور واگذار کرده و سهم استان قزوین از این میزان هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.
✅محمدی در پایان تصریح کرد: با توجه به این اعتبارات حداقل باید ۱۰هزار شغل در استان ایجاد شود و همه مدیران موظف هستند تا نظارت جدی برای صرف این اعتبارات در بخش های صنعتی و توسعه و گسترش اشتعال داشته باشند.

Comments are closed.