رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده و بخشی از عوارض سیگار به حوزه ورزش در لایحه برنامه ششم، تحول این حوزه را به دنبال خواهد داشت
👈داود محمدی در سومین شورای ورزش استان قزوین که در سالن باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: روسا و نواب هیات های ورزشی سرمایه های اصلی ورزش استان و نیروهای متخصص و فرهیخته جامعه هستند و باید از این سرمایه های گرانسنگ که مدیریت ۵۸ هزار ورزشکار بیمه شده را برعهده دارند، در تصمیم گیری ها بهره گرفت.
👈وی با اشاره به ۲۴۳ اعزام تیمی، هزار و ۴۲۰ اعزام انفرادی و ۸۹ میزبانی مسابقات کشوری در استان قزوین افزود: با این بودجه و اعتبار وزارت ورزش و جوانان و استان قزوین باید اذعان کرد که هیات های ورزشی ایثارگرانه و با بزرگواری امور خود را مدیریت می کنند و باید از زحمات اداره ورزش و جوانان استان و این هیات ها برای ارتقای شاخص های ورزشی تقدیر و تشکر کرد.
👈رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوزه ورزش در لایحه برنامه ششم شاهد اتفاق‌های خوشایندی است و منابع مالی متعدد برای ارتقای ورزش درنظرگرفته شده است افزود: در دوره گذشته با تخصیص درصدی از عوارض فروش نوشابه های گازدار و عوارض فضاهای ورزشی به جامعه ورزش بسیار خدمت شد و در این دوره نیز بودجه وزارت ورزش با تخصیص بخشی از عوارض سیگار به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
👈وی همچنین از اختصاص بخشی از مالیات ارزش افزوده به جامعه ورزش خبر داد و گفت: با این اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان به بودجه ورزش استان اضافه می شود و همچنین در اقدامی دیگر می توان زمین های منابع طبیعی را در راستای حمایت از جامعه ورزش واگذار نمود.
👈محمدی با اشاره به برکات سفر رئیس جمهوری به استان افزود: در این سفر موضوع تکمیل سالن های ورزشی نیمه تمام استان مطرح و ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای سالن ۶ هزار نفره در نظر گرفته شد و تکمیل سالن بدمینتون تا سال آینده در دستور کار قرار گرفت.
👈نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نتیجه این سفر ۱۶ سالن با محور محلات به استان اضافه شد و با وجودی که این خدمات در راستای افزایش سرانه ورزشی استان با ۳۰ سال گذشته قابل مقایسه نیست ولی به دلیل تکثر میزان اعزام های انفرادی و تیمی نظر جامعه ورزش را تامین نمی کند.
وی به مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین پیشنهاد داد: باید از باشگاه کاسپین که اکنون به دلایل مالی با مشکل مواجه شده حمایت کرد تا با تشکیل مجمعی از صنایع و استفاده از ظرفیت آنها بتوانیم هیات ها و تیم های پرهزینه را مدیریت کنیم.
👈محمدی در پایان قول داد، تقویت باشگاه سپهرالکتریک، دریافت مجوز دریاچه رودک برای قایقرانی، راه اندازی زمین چوگان استان، استفاده بهینه از ظرفیت شهرداری و شوراها، حمایت از هیات ووشو، تقویت هیات جانبازان و معلولان، تکمیل سالن بدمینتون و استخدام قهرمانان استان نظیر علیپور را پیگیری کند.

Comments are closed.