رئیس کمیسیون اصل نود

نماینده قزوین با تأکید بر پیگیری مطالبات استان گفت: در حال حاضر از کل بودجه ۱۱۴ میلیاردی استان در سه سال اخیر، تنها ۴۰ میلیارد محقق شده که باید دولت نسبت به پرداخت مطالبات استان اهتمام ورزد.
تنها ۴۰ میلیارد از بودجه استان در 3 سال گذشته پرداخت شده است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، داود محمدی در هشتمین کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، همتی استاندار قزوین، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: نمایندگان پیگیر مطالبات استان هستند و امید است هر چه زودتر توسط دولت انجام شود.

محمدی با اشاره به این‌که تا به امروز ۱۰۵ روستای استان از اینترنت پرسرعت برخوردار شده‌اند، گفت: امیدواریم این آمار تا پایان سال به تعداد ۴۰۰ روستا ارتقاء یابد.

وی ادامه داد: در حوزه تلفن نسل سوم و چهارم که محدود به ۴ و ۲ شهر استان است، باید آن را به ۱۰ و ۱۵ شهر برسانیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت و پتانسیل بالای استان اشاره کرد و افزود: مزیت‌های استان قزوین در مقایسه با سایر استان‌ها بسیار است لذا باید برای استفاده از این ظرفیت تلاش بیشتری شود.

وی با اشاره به ظرفیت شبکه انتقال دیتا در استان قزوین گفت: این شبکه طی سال‌های اخیر از ۴۳ گیگ به ۲۰۲ گیگ افزایش یافته که انتظار داریم طبق وعده‌های وزارت ارتباطات به ۲۴۰ گیگ ارتقاء یابد.

به گزارش ایسنا، محمدی در پایان با تأکید بر این‌که باید گره‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان برداشته شود، خاطرنشان کرد: باید قدم‌های برداشته شده را بلندتر کرد تا وضعیت در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و جذب سرمایه خارجی در سطح استان بیشتر شود.

Comments are closed.