رییس مجمع نمایندگان استان از پیگیری خود برای افزایش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش خبر داد.
داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در همایش تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین که به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجربرگزار شد، اظهار داشت: بازنشستگان حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و همه مسئولان باید از تمام توان خود برای حل مشکلات آنان بهره بگیرند.
وی با اشاره به پیگیری های انجام شده برای افزایش حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش گفت:در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با حضورجمعی از بازنشستگان مشکلات آنان مطرح شد و مقرر گردید تا با تامین اعتبار، فاصله دریافتی بازنشستگان با بقیه کارمندان آموزش و پرورش کمتر گردد.
محمدی افزود: در این کمیسیون فاصله حقوقی بازنشستگان و شاغلان وزارت آموزش و پرورش با شاغلان و بازنشستگان دیگر دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه تلاش شد که حداقل ۱۰ درصد به حقوق بازنشستگان فرهنگی اضافه شود.
وی تصویب نهایی این موضوع را منوط به تصویب در صحن علنی مجلس در هنگام بررسی بودجه سال ۹۶ کل کشور دانست و اظهار کرد که از تمام توان خود برای حمایت از افزایش حقوق بازنشستگان بهره می گیرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود از مدیران خواست تا از مشورت بازنشستگان آموزش و پرورش استفاده نمایند.
داود محمدی گفت: برای بهبود عملکرد و بهره‌وری آموزشی باید از ظرفیت‌های بازنشستگان آموزش و پرورش استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مدارس خانه دوم دانش‌آموزان محسوب می‌شود و معلمان نقش بسزایی در آموزش آن‌ها دارند، بنابراین باید برای پیشرفت جامعه از توانایی‌ها و ظرفیت‌های معلمان بازنشسته بهره‌مند شد.

Comments are closed.