حاج داود محمدی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دلیل  دستور اعطاء مجوز صدور ماده ۲۱۵ جهت انتقال آب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان تقدیر کرد.

بخش هایی این نطق به شرح زیر است:

حاج داود محمدی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دلیل  دستور اعطاء مجوز صدور ماده ۲۱۵ جهت انتقال آب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان تقدیر کرد.

✅بخش هایی این نطق به شرح زیر است:

 

?قوای سه گانه در نقش ستون‌هایی برای نگهداری و نگهبانی از سازه نظام هستند و تضعیف و اختلال در هر یک از این ستون‌ها موجب ورود آسیب به کل بنا خواهد شد.
?فرصت کوتاهی که مردم در اختیار ما گذاشته‌اند با چشم‌ به هم زدنی سپری می‌شود؛ وظیفه ما این است که با اغتنام فرصت پیش رو در این آزمون الهی با وحدت و صمیمیت حول محور ولایت فقیه در راستای اعتلا و کارآمدی نظام کوشا باشیم و باور کنیم که قوای سه گانه در نقش ستون‌هایی برای نگهداری و نگهبانی از سازه نظام هستند و تضعیف و اختلال در هر یک از این ستون‌ها موجب ورود آسیب به کل بنا خواهد شد.
?می‌توان با وجود محدودیت منابع و فرصت‌ها در همین ابتدای دوره با تعیین نقشه‌ راهی عالمانه و با برنامه‌ریزی متقن به سمتی حرکت کنیم که خروجی آن، حل مشکلات استان باشد و کشورمان را از مشکلات رهایی بخشد به نحوی که در پایان دوره شاهد حل بخشی از معضلات و رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و افزایش رضایتمندی عمومی باشیم.
?گذرگاه نیل به این اهداف، از مسیر تحقق بندهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی می‌گذرد که باید جزو اولویت‌های اول مجلس و دولت قرار گیرد و به عنوان ستون فقرات برنامه ششم در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مطرح شود. این امر محقق نخواهد شد مگر با رسیدن به درک مشترک در خصوص سپردن امور به شایستگان، چابک‌سازی دولت و توجه عملی و غیر شعاری به خصوصی‌سازی، کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری، حمایت از تولیدات داخلی، اصلاح نظام بانکی،‌ پرهیز از خام‌فروشی و توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان.
?امروز چشم امید به مسئولین به ویژه مجلس شورای اسلامی است؛ مردم از نظر معیشتی در تنگنای جدی قرار دارند، قدرت خرید آن‌ها به شدت کاهش یافته، معضل بیکاری پنجه در گلوی جوانان و به ویژه تحصیل‌کردگان انداخته و اگر به زودی برای حل این معضل آسیب‌شناسی نشود، صدمات جبران‌ناپذیری را باید متحمل شویم؛‌ امروز معضل اعتیاد و طلاق، دوام و قوام خانواده‌ها را در معرض خطر جدی قرار داده و باید با تغییر نگاه از نگرش امنیتی به نگاه اجتماعی و فرهنگی، خانواده‌ها را نجات دهیم؛‌ همه ما در قبال مردم وظیفه داریم، همه ما به مردم بدهکاریم و مسئولیت داریم از مشقات و آلام مردم بکاهیم.
?چرا باید در شرایطی که پرداخت حقوق حداقلی کارگران زحمت‌کش ماه‌ها به تاخیر می‌افتد و دریافتی اندک بازنشستگان،‌ کفاف گذران ۱۰ روزه زندگی آن‌ها را نمی‌کند،‌ عده معدودی بی‌مسئولیت و بی‌تعهد با دریافت حقوق‌های نجومی، مردم و اقشار کم‌درآمد را متالم سازند و به اعتماد عمومی و اکثریت مدیران پاکدست و متعصب خدشه وارد کنند؟‌
?چرا به فریاد کشاورزان نجیب و قانع کعه بیش از دو ماه است گندم خود را تحویل دولت داده اند و هنوز پول خود را نگرفته اند رسیدگی نمی شود.
?چرا به بلاتکلیفی معلمان حق التدریسی و شرکتی ها و جامانده از جذب وخرید خدماتی ها و آنهایی که سالها در آموزش و پرورش خدمت کرده اند پایان داده نمی شود؟
?جا دارد از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی که در ملاقات اخیر اینجانب با ایشان به دلیل  دستور اعطاء مجوز صدور ماده ۲۱۵ جهت انتقال آب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان تقدیر نمایم.
?از رییس جمهور دعوت میکنم با سفر به استان به حل مشکلات استان قزوین بپردازند.

photo_2016-08-25_13-09-31

Comments are closed.