نماینده مردم قزوین در مجلس عنوان کرد: متاسفانه سهم میراث فرهنگی استان از تخصیص اعتبارات در سفر ریاست محترم جمهور و هیئت همراه به استان قزوین بسیار ناچیز است.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛
داود محمدی نماینده مردم قزوین و آبیک پیش از ظهر امروز(سه شنبه) در نشست مشترک با مجمع نمایندگان و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به پیشینه درخشان تاریخی – فرهنگی استان قزوین گفت: استان قزوین دارای آثار تاریخی– فرهنگی بسیار برجسته‌ای است که باید با حفاظت و نگهداری از این ظرفیت در مسیر ایجاد اشتغال و توسعه پایدار گردشگری استان گام‎های موثری برداشت.

وی با اشاره به توزیع اعتبارات در سفر هیات دولت به استان قزوین اذعان کرد: متاسفانه سهم میراث فرهنگی استان از تخصیص اعتبارات در سفر ریاست محترم جمهور و هیئت همراه به استان قزوین بسیار ناچیز است.

این مسئول ادامه داد: در این رهگذر مجمع نمایندگان، استاندار، سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی و همه مسئولانی که می‎توانند در این حوزه ایفای نقش نمایند؛ باید تلاش کنند تا این سهم اندک جبران شود.

محمدی با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای تقویت و توسعه گردشگری استان ابراز داشت: هم اکنون با توجه به میزان اندک بودجه و اعتبارات دولتی نمی‌توان در حوزه گردشگری اقدام موثری انجام داد اما بهره‌گیری از توان و ظرفیت بخش خصوصی می‎تواند نتایج مطلوبی برای توسعه و تقویت زیرساخت‎ها در حوزه گردشگری و حفاظت از آثار و بناهای ارزشمند تاریخی استان را به همراه داشته باشد.

باید از ظرفیت نوروز برای جذب گردشگر بهره برد
نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس با مهم خواندن نقش شهرداری‌ها در حوزه گردشگری تصریح کرد: باید از ظرفیت شهرداری برای جذب و افزایش آمار گردشگران استفاده کرد.

وی اضافه کرد: در ایام نوروز همزمان با برپایی جشنواره اسباب بازی در بنای تاریخی– فرهنگی سعدالسلطنه، تمهیداتی اتخاذ شود تا گردشگرانی که در این مجموعه حضور می‌یابند بتوانند از سایر آثار و نقاط تاریخی شهر نیز بازدید کنند.

محمدی ابراز کرد: باید جلسه مشترک کشوری با حضور دکتر احمدی پور معاون محترم رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، مجمع نمایندگان، استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین برگزار تا مشکلات مربوط به میراث فرهنگی قزوین از قبیل تامین اعتبار، تهیه وسایل نقلیه، تجهیزات یگان حفاظت طرح و بررسی شده و راهکارهایی برای رفع موانع در سطح کلان ارائه شود.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: باید جلسه مشترک استانی با قید فوریت با حضور مجمع نمایندگان، استاندار، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مدیرکل میراث فرهنگی برگزار شود و مغفول ماندن میراث فرهنگی در سفر هیأت دولت به استان در آن بررسی شود تا با همراهی و همدلی و دست در دست یکدیگر بتوانیم اقدام موثری در زمینه توسعه گردشگری و صیانت از مواریث تاریخی- فرهنگی صورت دهیم.

Comments are closed.