سطح مناطق الموت و طارم سفلی به مناطق حفاظت شده ارتقاء یافت

رییس کمیسیون اصل نود از ارتقاء سطح مناطق الموت و طارم سفلی از شکار و تیراندازی ممنوع به مناطق حفاظت شده در شورای عالی محیط زیست کشور خبر داد.
داود محمدی رییس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با خبرنگار نسیم حق گفت: با پیگیری های انجام شده سرانجام شورای عالی محبط زیست کشور مناطق الموت و طارم سفلی  را از شکار و تیراندازی ممنوع به مناطق حفاظت شده ارتقاء داد.
وی افزود:مناطق الموت و طارم سفلی از عرصه های مهم زیست محیطی کشور به شمار می روند که حراست و صیانت از منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و جانوری آنها یکی از دغدغه های جدی است.
داود محمدی بیان کرد : طی چند سال گذشته مکاتبات متعددی با مسوولان جهت ارتقاء این مناطق از شکار ممنوع به مناطق حفاظت شده صورت گرفت که سرانجام شورای عالی محیط زیست در آخرین جلسه خود که به ریاست جناب آقای دکترروحانی ریاست محترم جمهوری برگزار شد، شش منطقه محیط زیستی کشور از جمله الموت و طارم سفلی را به عنوان مناطق جدید حفاظت شده تعیین و ارتقای سطح حفاظتی آنها را تصویب کرد.
رییس مجمع نمایندگان استان اظهار امیدواری کرد که با این ارتقاء درجه، منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و جانوری مناطق الموت و طارم بیش از گذشته مورد مراقبت و محافظت قرار گیرد.

photo_2017-03-16_12-00-25%d8%b4

الموت و طارم سفلی

Comments are closed.