رئیس کمیسیون اصل نود

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: به اذعان مسؤولان استانداری قزوین، تا پایان فروردین ماه سال آینده کلنگ‌زنی این پروژه صورت می‌گیرد که با تحقق این مهم عملیات آن بلافاصله آغاز می‌شود.
داود محمدی در گفتگو با فارس با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص پروژه انتقال آب از سد طالقان به ۱۴ شهر و ۱۹۸ روستای استان قزوین اظهار داشت: مسؤولان کشوری حاضر نبودند یک لیتر از آب سد طالقان را به استان قزوین اختصاص دهند و اذعان می‌کردند که آب این سد برای شرب ۲۰ میلیون نفر جمعیت استان‌های تهران و کرج است و نمی‌توان آب را انتقال داد.
وی افزود: با دوندگی و پیگیری پنج ساله مجمع نمایندگان مجلس، استانداران سابق و فعلی استان قزوین و برگزاری ۶ جلسه با وزیر نیرو و دو جلسه با رئیس مجلس توانستیم اختصاص ۶۰ میلیون متر مکعب آب از سد طالقان برای استان قزوین أخذ کنیم.
محمدی اضافه کرد: پیمانکار مناقصه تصفیه‌خانه فاضلاب پروژه انتقال آب سد طالقان به استان قزوین مشخص شده اما در انتقال خط آب اهلیت یکی از افراد مشخص نشده و تا دو هفته آینده مناقصه این پروژه انجام می‌شود.
وی عنوان کرد: به اذعان مسؤولان استان قزوین، تا پایان فروردین ماه سال آینده کلنگ‌زنی این پروژه صورت می‌گیرد که با تحقق این مهم عملیات آن بلافاصله آغاز شده و آبیک نخستین شهر بهره‌مند از آب طالقان می‌شود.

Comments are closed.