داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی؛
هنر با تلفیق اندیشه ماندگار می‌شود

🔸نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت:  اگر می‌خواهیم  یک اثر هنری ماندگار شود باید هنر و اندیشه را با هم تلفیق کنیم.
🔸داود محمدی در همایش تجلی شیدایی تصریح کرد: در خاستگاه هنر باید گفت که هنر یکی از مؤثرترین حربه‌های اثرگذار در زندگی بشری است و  بدون هنر تفکر و اندیشه ماندگاری پیدا نمی‎کند.
🔸وی افزود: هرگاه اندیشه با هنر آمیخته شود تلفیق این دو اثر ماندگاری ایجاد می‌کند که می توان به آثار هنری استاد فرشچیان و ترکیب بند محتشم کاشانی اشاره کرد که همچنان پایدار باقی ماندند، چرا که این آثار تلفیق هنر و اندیشه است.
🔸نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران همواره مهد تمدن و هنر بوده است و بعد از ظهور اسلام هنر جهش برجسته‌ای پیدا کرده است، هنر اسلامی نگاهش به ظاهر نیست و علاوه بر ظاهر به معنا هم توجه دارد.
🔸وی یادآور شد: هنرمند مسلمان سیر و سلوکی دارد، یکی از افرادی که در این عرصه قدم ماندگار برداشته است شهید آوینی است، بعد از انقلاب نیز در هنر ما جهش برجسته‌ای شکل گرفت و هنرمندان تلاش کردند ولی هنوز همپای هنر اسلامی در زمان انقلاب نتوانستیم نقش آفرینی کنیم.
🔸محمدی تصریح کرد: هنرمند آیینه زمانش است و درد زمانه خود را منعکس می‌کند، هنرمند متعهد با نگاه دینی باید درد جامعه خود را منعکس کند، مانند شهید آوینی که معتقد بود از روش غربی نمی‌توانیم هنر را در کشور ترویج دهیم، هنرمند باید همتراز با شکوه انقلاب اسلامی هنرآفرینی کند.

Comments are closed.