به منظور رسیدگی و رفع مشکلات روستائیان بخش الموت شرقی و بازدید از پروژه های در درست اقدام؛ داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم شهرستان های  قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از تعدادی از روستاهای این بخش بازدید کرد.

به گزارش نسیم حق،در این بازدید که نماینده قزوین را رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیرعامل شرکت مخابرات ، بخشدار الموت شرقی ، معاون شرکت گاز استان، روسای ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، مخابرات ، آب و فاضلاب روستایی ، محیط زیست شهرستان قزوین و جمعی از مدیران بخش همراهی می کردند، مردم روستاهای دینه کوه ، آزادرود ، آمشک ، باغدشت ، شهرک ، باغ کلایه ، جوتان و یرک از روستاهای بخش الموت شرقی با  داود محمدی و مدیران دیدار کردند و از نزدیک مشکلات خود را با داود محمدی  در میان گذاشتند.

در این بازدید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه و  نگاه ویژه در برطرف کردن مشکلات مناطق محروم  و همچنین رفع مسایل ومشکلات و  تسریع در امر خدمت رسانی به مردم خطه الموت تاکید کرد و پیگیری حل مشکلات مردم را خواستار شد.

داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم شهرستان های  قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از این روستاها در جمع مردم گفت : امروز مشکل راه ، آب آشامیدنی ، حمله حیوانات وحشی به مزارع و عدم آنتن دهی تلفن همراه و نبودپوشش شبکه های صدا و سیما از جمله درخواست های عمده روستاهای مورد بازدید است که مسوولان باید همت خود را برای حل مشکلات آنها قرار دهند.

وی افزود: این پسندیده نیست که با گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی مردم سخت کوش و زحمت کش این مناطق همچنان با مشکل آب آشامیدنی مواجه باشند و مسئولان باید تمام  همت و وقت خود را برای رفع این مشکلات به کار ببندند.

داود محمدی اجرای پروژه راه قزوین به الموت و تنکابن را از جمله پروژه های مهم کشور دانست که با افتتاح آن بخش وسیعی از مشکلات راه مردم منطقه مرتفع می شود و پنجره جدیدی بر روی اقتصاد و اشتغال استان باز می گردد.

وی افزود : تاکنون چندین بار از مراحل اجرای این پروژه بازدید کرده ام  و در جلسات متعدد با مسوولان خواستار تسریع در روند اجرا و رعایت نکات زیست محیطی شده ام.

محمدی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال ۹۷ حداقل ۷۰ کیلومتر از این پروژه آسفالت شده ودر اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از مسئولان اداره راه خواست تا زمان راه اندازی این مسیر ، نسبت به حل مشکلات راه روستائیان و بهبود وضعیت فعلی راه های روستایی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گازرسانی به مناطق الموت،کوهین و طارم را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و اظهار کرد : برای اینکه گاز رسانی به مناطق سردسیر و صعب العبور بالاخص روستاها اجرا شود، چند جلسه با وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز برگزار کردیم.

محمدی گفت: در این جلسات تأکیدمان بر این بود که دولت در مناطقی نظیر الموت شرقی و غربی و طارم و کوهین که متقاضی گازرسانی هستند و در بخش‌های مرکزی قزوین، البرز و آبیک که با مشکل در این زمینه روبه‌رو می باشند، اقدامات لازم و شایسته انجام دهد.

وی ادامه داد: به دلیل این‌که دولت از نظر بودجه و اعتبارات در مضیقه بود، امکان اجرای این پروژه را نداشت و به همین دلیل ما برای انجام پروژه و این‌که این مطالبه عمومی پاسخ داده شود، دنبال راهی جدید برای تامین اعتبار گشتیم.

محمدی گفت: با هماهنگی که بین مسئولان استانی و بانک ملی کشور به عمل آمد، بنا شد تا بانک ملی ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار شرکت ملی گاز قرار دهد تا از محل این تسهیلات ، پروژه گاز رسانی به الموت و سایر مناطق را به سرانجام برسانند.

محمدی در ادامه بیان کرد: با این ابتکاری که به خرج داده شد و با بهره گیری از منابع ملی و استانی ، گازرسانی به مناطق الموت،کوهین و طارم اجرایی گردید.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از حمله حیوانات وحشی به مزارع و باغات مردم را از جمله مسائل مهم دانست و خواستار کمک محیط زیست به روستائیان این منطقه با  رعایت مسائل زیست محیطی شد.

داود محمدی با اشاره به ضرورت توسعه شبکه های ارتباطی و تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در روستاهای استان اظهار نمود: در این خصوص با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جلسات متعددی منعقد شده و ایشان  دستور ارتقاء زیرساخت های ارتباطی، تقویت سرعت اینترنت و توسعه شبکه مخابراتی را صادر کردند و از مدیرعامل شرکت مخابرات استان می خواهم تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و اجرای دستورات وزیر اقدامات لازم را انجام دهد.

Comments are closed.