رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به وضعیت خبرنگاران و روزنامه نگاران از دولت خواست تا نسبت به رفع مشکلات بیمه، حقوق و دستمزد و مسکن این افراد اقدامات لازم را انجام دهد.

داوود محمدی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، داود محمدی در نشست علنی روز (سه شنبه، ۱۷ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با یادآوری روز خبرنگار از دولت خواست تا همانگونه که با اجرای طرح های بزرگ به صنایع کمک شایانی شده است.  برای فعالان عرصه فرهنگ و هنر و جامعه مطبوعاتی و روزنامه نگاران نسبت به اجرای پروژه های مشابه اقدام شود تا مشکلات بیمه، حقوق و دستمزد و مسکن این عزیزان به نحو موثری حل شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: به منظور ارتقاء برنامه ها و ایجاد انگیزه در کارکنان نسبت به تعیین تکلیف بیمه کارمندان برنامه ای صدا و سیما به خصوص در شهرستان ها اقدامات لازم انجام شود.

وی ادامه داد: توسعه پوشش ارتباطی صدا و سیما برای دریافت شبکه های مختلف در روستاها به ویژه بخش هایی چون الموت شرقی و غربی و بخش مرکزی آبیک قزوین به منظور جلوگیری از توسعه بی مورد در دستور قرار گیرد لذا منابع لازم با فوریت تخصیص یابد.

محمدی با بیان اینکه ۱۳۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان قزوین وجود دارد، گفت: بخش اعظمی از این بافت ها در شهرهای قزوین، آبیک و البرز قرار دارد که بیش از صد هزار نفر در این اماکن سکونت دارند بنابراین وزارت راه و شهرسازی و سایر متولیان با قید فوریت نسبت به نوسازی و بازسازی این بافت ها اقدام کنند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارتقاء تقسیمات کشوری تاکید کرد و افزود: تقسیمات کشوری به ویژه در بخش های محمدیه، اقبالیه، الموت شرقی و غربی انجام شود. متاسفانه تاکنون علیرغم پیگیری ها و استحقاق این شهرها این موضوع مورد غفلت قرار گرفته است.
/https://telegram.me/davoodmohammadi_ir

Comments are closed.