رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به نبوغ و استعداد دانش‌آموزان در مقایسه با محفوظات آنها امری حائز اهمیت بوده و مسئولان آموزش و پرورش در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهند.

داوود محمدی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ داوود محمدی در مراسم بازگشایی مدارس که در دبیرستان شاهد نرگس برگزار شد اظهار داشت: آموزش و پرورش نهادی مهم و اثرگذار بوده که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: تربیت دانش‌آموزان و آینده‌سازان کشور نیازمند توجه و برنامه‌ریزی در بعدهای پرورش و آموزش بوده که باید در اولویت قرار گیرد و دستگاه‌های اجرایی مربوط در این زمینه گامی مهم و اساسی برداشته و در این جهت حرکت کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و کشف استعداد دانش‌آموزان باید در دستور کار باشد تا حس خلاقیت و کارآفرینی در آنها تقویت شده و شاهد پیشرفت و توسعه جوامع باشیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: توجه به نبوغ و استعداد دانش‌آموزان در مقایسه با محفوظات آنها امری حائز اهمیت بوده و مسئولان آموزش و پرورش در این زمینه باید اقدامات لازم را انجام دهند.

محمدی گفت: آینده کشور در گرو فعالیت معلمان بوده چراکه کشور به دست دانش‌آموزان امروز اداره خواهد شد.

کاهش آسیب‌های اجتماعی اولویت جدی آموزش و پرورش استان قزوین است

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم گفت: امسال بیش از ۲۳۰ هزار دانش‌آموز در ۲۲۰۰ مدرسه و به همت ۱۵ هزار معلم سال تحصیلی خود را آغاز کرده و مهیای علم‌آموزی شدند.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌ها، تغییر نگرش، توجه ویژه مسئولان به آموزش و پرورش به عنوان نهاد اثرگذار از اولویت‌های جدی بوده که با همت مسئولان دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس اولویت مهم دیگری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه نقش بسزایی در پویایی جامعه دارد.

به گزارش تسنیم، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد: سرمایه‌های انسانی بسیار ارزشمند هستند که باید روحیه مشارکت‌پذیری، کارآفرینی و نشاط در آنها تقویت شود./

Comments are closed.