آمار کلی  عملکرد :

کل شکایات وارده به کمیسیون اصل نود از تاریخ ۱/۸/۹۶ لغایت ۷/۸/۹۶  ۳۱ فقره می‌باشد. طی مدت مذکور به منظور رسیدگی به شکایاتی که در صلاحیت کاری کمیسیون تشخیص داده شده ۸۴  فقره مکاتبه با مراجع ذی ربط صورت گرفته، همچنین به منظور پیگیری نامه های ارسالی کمیسیون به دستگاهها که پاسخ آنها ظرف مهلت مقرر در قانون (حداکثر یک‌ماه) واصل نشده ۵۷ فقره نامه پیروی ارسال شده، ۶۸ فقره جوابیه اعم از واسطه‌ای یا قطعی به ثبت رسیده و ۱۹ فقره پاسخ دستگاهها برای شکات پرونده‌ها ارسال شده است و جهت راهنمائی شکاتی که شکوائیه آنها در صلاحیت کاری کمیسیون تشخیص داده نشده و یا جنبه درخواست مساعدت و کمک مالی و شغلی داشته، ۱۵ فقره نامه راهنمایی جهت مراجعه صحیح به مراجع ذی ربط، درخواست رفع نقص و یا اعلام عدم صلاحیت کمیسیون در رسیدگی صادر شده است. ۰ فقره شکوائیه به دلیل فقد آدرس و تکراری بودن بایگانی شده­ است، ۵۹۶ فقره شکوائیه نیز در دستور کار کمیته‌های مختلف کمیسیون قرار دارد. در مجموع طی مدت مذکور ۲۷۴  فقره نامه به کمیسیون وارد و یا از کمیسیون خارج شده است.

اقدامات انجام شده و جلسات برگزار شده درکمیسیون اصل نود  : 

 1. عزیمت هیات بازرسی کمیسیون اصل نود متشکل از آقایان امیرحسنخانی، ترکی، ابطحی و سعیدی (نمایندگان فردوس و طبس، فریدن و فریدون شهر، خمینی‌شهر و تبریز) و دو تن از کارشناسان کمیته فرهنگی کمیسیون از تاریخ ۱/۸/۹۶ لغایت ۴/۸/۹۶ به استان آذربایجان شرقی جهت بررسی وضعیت میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه علوم پزشکی آن استان و انجام اقدامات ذیل:
 • برگزاری جلسات با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاونین، مدیرکل میراث فرهنگی، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و فعالین حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی و بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات موجود و شکایات واصله
 • بازدید از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی (بیمارستان های امام رضا(ع) و شهدای تبریز)
 • بازدید از وضعیت نگهداری میراث فرهنگی در شهرهای تبریز و مراغه (مقبره الشعرا، خانه مشروطیت، موزه ها، مسجد کبود، ائل گلی و بازار تبریز
 • بازدید از مجموعه های بوم گردی (اسکو، کندوان، رصدخانه مراغه و…)
 • بازدید از هتل ها، مهمانپذیرها و مراکز اقامتی تبریز و مراغه
 1. جلسه روز سه شنبه مورخ ۲/۸/۹۶ هیات رئیسه کمیسیون و بررسی و تصویب موارد ذیل:
 • انتقال حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای افتخاری نماینده محترم فومن از کمیته اقتصادی به کمیته سیاسی
 • تصمیم گیری درخصوص پرونده کاشی حافظ
 • تصمیم گیری درخصوص اسکن پرونده های کمیته امور ویژه
 • تاکید بر تعیین تکلیف شکایات باقیمانده در کمیته ها در اسرع وقت
 • تهیه فهرست پرونده هایی که پاسخ آن از سازمان بازرسی دریافت نشده است
 1. جلسه روز یکشنبه مورخ ۷/۸/۹۶ کمیسیون با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاونین ایشان و بحث و تبادل نظر پیرامون شکایات واصله از جمله بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی شیراز، شکایت شرکتهای سهیل نسج تهران و جندی شاپور

کل شکایات وارده به کمیسیون اصل نود از تاریخ ۱۵/۸/۹۶ لغایت ۲۱/۸/۹۶  ۵۱ فقره می‌باشد. طی مدت مذکور به منظور رسیدگی به شکایاتی که در صلاحیت کاری کمیسیون تشخیص داده شده ۱۴۲  فقره مکاتبه با مراجع ذی ربط صورت گرفته، همچنین به منظور پیگیری نامه های ارسالی کمیسیون به دستگاهها که پاسخ آنها ظرف مهلت مقرر در قانون (حداکثر یک‌ماه) واصل نشده ۳۱ فقره نامه پیروی ارسال شده، ۶۳ فقره جوابیه اعم از واسطه‌ای یا قطعی به ثبت رسیده و ۱۸ فقره پاسخ دستگاهها برای شکات پرونده‌ها ارسال شده است و جهت راهنمائی شکاتی که شکوائیه آنها در صلاحیت کاری کمیسیون تشخیص داده نشده و یا جنبه درخواست مساعدت و کمک مالی و شغلی داشته، ۱ فقره نامه راهنمایی جهت مراجعه صحیح به مراجع ذی ربط، درخواست رفع نقص و یا اعلام عدم صلاحیت کمیسیون در رسیدگی صادر شده است. ۰ فقره شکوائیه به دلیل فقد آدرس و تکراری بودن بایگانی شده­ است، ۴۸۵ فقره شکوائیه نیز در دستور کار کمیته‌های مختلف کمیسیون قرار دارد. در مجموع طی مدت مذکور ۳۰۶  فقره نامه به کمیسیون وارد و یا از کمیسیون خارج شده است.

جلسات برگزار شده درکمیسیون اصل نود  : 

 • با توجه به حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه طی هفته گذشته جلسه ای در کمیسیون اصل نود برگزار نشد.

 

کل شکایات وارده به کمیسیون اصل نود از تاریخ ۲۲/۸/۹۶ لغایت ۲۸/۸/۹۶  ۷۴ فقره می‌باشد. طی مدت مذکور به منظور رسیدگی به شکایاتی که در صلاحیت کاری کمیسیون تشخیص داده شده ۴۵  فقره مکاتبه با مراجع ذی ربط صورت گرفته، همچنین به منظور پیگیری نامه های ارسالی کمیسیون به دستگاهها که پاسخ آنها ظرف مهلت مقرر در قانون (حداکثر یک‌ماه) واصل نشده ۳۱ فقره نامه پیروی ارسال شده، ۷۶ فقره جوابیه اعم از واسطه‌ای یا قطعی به ثبت رسیده و ۰ فقره پاسخ دستگاهها برای شکات پرونده‌ها ارسال شده است و جهت راهنمائی شکاتی که شکوائیه آنها در صلاحیت کاری کمیسیون تشخیص داده نشده و یا جنبه درخواست مساعدت و کمک مالی و شغلی داشته، ۲۳ فقره نامه راهنمایی جهت مراجعه صحیح به مراجع ذی ربط، درخواست رفع نقص و یا اعلام عدم صلاحیت کمیسیون در رسیدگی صادر شده است. ۰ فقره شکوائیه به دلیل فقد آدرس و تکراری بودن بایگانی شده­ است، ۴۸۴ فقره شکوائیه نیز در دستور کار کمیته‌های مختلف کمیسیون قرار دارد. در مجموع طی مدت مذکور ۲۴۹  فقره نامه به کمیسیون وارد و یا از کمیسیون خارج شده است.

جلسات برگزارشده اقدامات انجام شده درکمیسیون اصل نود  : 

 • نشست روز دوشنبه ۲۲/۸/۹۶ اعضای کمیسیون با رئیس و مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نمایندگان سازمان بازرسی، مرکز پژوهشها و دیوان محاسبات درخصوص اجرای طرح حدنگار (کاداستر)
 • نشست روز سه شنبه ۲۳/۸/۹۶ اعضای کمیسیون با مسئولین وزارت نفت، کمیسیون انرژی، سازمان بازرسی و مرکز پژوهشها درخصوص حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر (در اجرای ماده ۴۹ آئین نامه داخلی مجلس)
 • قرائت گزارش «بررسی طرز کار قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین مصوب (اعم از دائمی و آزمایشی) و تهیه و تنظیم مقرره و آئین‌نامه های اجرایی مربوط» در روز چهارشنبه مورخ ۲۴/۸/۹۶ در صحن علنی مجلس

Comments are closed.