رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: مهندسان باید روزآمد باشند و با ابتکار در کارها از علم روز استفاده کنند و در مسیر فعالیتهای نوگرایانه گام بردارند.

 

داود محمدی در مراسم ادای سوگندنامه حرفه ای مهندسان استان قزوین که شنبه شب در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد اظهارداشت: اگر منابع کشور را دسته بندی کنیم مهمترین آنها نیروی انسانی است که سایر سرمایه ها و نعمت ها نیز به آن وابسته است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: پنج ارزش اصلی شامل: جان، مال، عقل، دین و شرافت از اهمیت خاصی برخوردار است که شما مهندسان در همه آنها نقش دارید و سهم شما برجسته است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بازدیدی که از مناطق زلزله زده کرمانشاه داشتیم اهمیت کار نظارت و مهندسی واقعا مشهود بود و جایگاه شما در صیانت از سرمایه های ملی اعم از جان و مال کاملا احساس می شد.

نظارت را جدی بگیرید

وی اضافه کرد: حجم خرابیها در مناطقی که نظارت کمتر بوده بیشتر است و در شهرها و روستاهای زلزله زده واحدهای قدیمی را دیدیم که سالم مانده بود اما ساختمانهای جدید و نوساز تخریب شده بود که جای تاسف داشت.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: هدر رفت سرمایه های کشور در بسیاری از موارد از جمله ساخت و سازها دیده می شود و شما مهندسان رسالت سنگینی در صیانت از مال و جان مردم دارید و توصیه می کنیم نظارت خود را جدی بگیرید واز کنار تخلف و خطا در ساخت و سازها ساده عبور نکنید.

مهندسان به سوگند خود وفادار باشند

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: وقتی سوگند یادمی کنید رسالت شما سنگین می شود و اگر به همین سوگند وفادار بمانید بسیاری از مشکلات ایجاد نخواهد شد.

وی گفت:شما حتی درشرایط عادی هم رسالت سنگینی دارید ودر شرایط بحرانی و اضطراری که نقش شما دوچندان می شود اما انتظار داریم در ساخت و سازها از فرمولی استفاده کنید که ضمن مقاوم بودن ساختمانها در برابر زلزله کاری کنید تا در سوخت و انرژی و هدر رفت آن نیز صرفه جویی لازم صورت گیرد و هزینه خانواده ها کاهش یابد.

وی بیان کرد:درسازمان نظام مهندسی باید از ایده های نو وخلاقانه مهندسان جوان درکیفی سازی ساخت و ساز و مصالح مرغوب و استاندارد استفاده شود تا ساختمان سازی در کشور به شرایط مطلوبی برسد.

به گزارش مهر، نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مهندسان باید روزآمد باشند و با ابتکار در کارها از علم روز غفلت نکرده و به داشته های علمی خود قانع نشوند و در مسیر فعالیتهای نوگرایانه گام بردارند.

در این مراسم ۲۸۴ مهندس ساختمان مراسم تحلیف را به جای آوردند./

 

کانال ارتباط مردمی داود محمدی
https://t.me/joinchat/AAAAADwZDoGn8lz5ms9raA

Comments are closed.