نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک سازمان جوان، خوش فکر، چالاک و انقلابی است، گفت: این زنجیره علمی، تحقیقی و پژوهشی می‌تواند به تولید ثروت و ارتقاء جایگاه کشور کمک بسزایی کند.

مراسم معارفه وتکریم رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین با حضور احمد شریفی‌زاده معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، بهمن طاهرخانی نماینده رئیس مجمع نمایندگان استان، مسئولان استانی و جهاد گران در سالن مهندس بهشتی قزوین برگزار شد.

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: این مرکز توانسته اقدامات بزرگی از جمله راه‌اندازی مرکز ناباروری، تألیف کتب آموزشی زبان انگلیسی را انجام دهد.

محمدی ادامه داد: جهاد دانشگاهی یک ظرفیت عظیم است که مسئولان استانی آن‌گونه که باید از این ظرفیت استفاده نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: با استفاده از ابزار پیش‌رو در جهاد دانشگاهی می‌توان جایگاه استان را ارتقاء داد لذا باید مسئولان بیش از بیش از این ابزار استفاده کنند چرا که در دنیای امروز هر کس از ابزار دانش بیشتر استفاده کند موفق‌تر خواهد بود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک سازمان جوان، خوش فکر، چالاک و انقلابی است، گفت: این زنجیره علمی، تحقیقی و پژوهشی می‌تواند به تولید ثروت و ارتقاء جایگاه کشور کمک بسزایی کند.

محمدی با اشاره به آخرین آمار از رتبه ایران در حوزه اقتصاد عنوان کرد: این آمار نشان می‌دهد در بین ۱۹۰ کشور دنیا، ایران از منظر اقتصادی در رتبه ۱۲۴ قرار گرفته که نشان از افت ۸ پله‌ای دارد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر کشور طبق چشم‌انداز ۱۴۰۴ باید سرآمد ۲۵ کشور منطقه باشد اما ایران در حال حاضر رتبه ۱۸ را دارد که این آمار نشان می‌دهد باید کار بیشتری صورت بگیرد.

رئیس کمیسون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در اقدامات مخربانه اخیر که دست‌آویز آغاز آن موضوع گرانی و معیشت بود، شاهد تخریب و آسیب به کشور بودیم و این حرکات را باید محکوم کرد.

وی افزود: بی‌شک کسی که نسبت به کشور دلسوز است حاضر نمی‌شود به کشور و مردم و نظام آسیب و تخریبی وارد شود.

این مسئول اضافه کرد: مسئولان باید مشکلات اقتصادی را مرتفع کنند و برای این امر نیاز است صاحبان سرمایه و فکر دست به دست هم داده و زمینه اشتغال را فراهم کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان قزوین خاطرنشان کرد: در استان قزوین مزیت‌های خوبی از جمله دانشگاه‌ها و مراکز علمی، وجود ۳ هزار مرکز صنعتی و سرمایه بزرگی چون دشت قزوین موجب موقعیت استثنایی استان در کشور شده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید یک هم‌افزایی مناسب در استان صورت بگیرد چرا که قزوین ظرفیت تبدیل به یک شهرک تحقیقاتی را دارد.

وی ادامه داد: خروجی هم‌افزایی مسئولان در استان به ایجاد تحرک اقتصادی و اشتغال کمک بسزایی خواهد کرد.

وی ضمن تقدیر از زحمات محمدحسین فائزی تصریح کرد: امیدواریم سرپرست جدید آقای مهندس پیله‌چی با قوت بیشتری این مسیر را بپیماید تا جهاد دانشگاهی قزوین در صدر کشور بدرخشد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: انتظار ما از مسئول جدید جهاد دانشگاهی استان این است که با هدف‌گذاری مناسب به سمتی حرکت کند که جهش را در این بخش بیش‌از گذشته شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم از زحمات محمدحسین فائزی ریاست سابق جهاد دانشگاهی استان تقدیر و حکم سرپرستی جهاد دانشگاهی استان به فرشاد پیله‌چی اهدا شد../ایسنا

Comments are closed.