رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر رویکرد بانک‌ها در طرح بهین‌یاب یک تغییر عادی نیست بلکه این طرح تغییری انقلابی و جهشی بزرگ است.

داود محمدی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که امشب در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بحث تولید و اشتغال یکی از دغدغه‌های مهم اجتماع است.

وی بیان کرد: هدف از آغاز طرح بهین‌یاب این بوده که بتوان در حوزه تولید و اشتغال تغییراتی را ایجاد کرده و رو به بهبودی برود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد بانک‌ها نسبت به سال گذشته در راستای تولید تقویت و تغییر پیدا کرده است و منابعی که در گذشته بیشتر به سمت خدمات می‌رفت تغییر جهت داده و این تغییر کاملاً احساس می‌شود.

محمدی مطرح کرد: تغییر رویکرد بانک‌ها در طرح بهین‌یاب یک تغییر عادی نیست بلکه این طرح یک تغییر انقلابی و یک جهش بزرگ است.

وی یادآور شد: طرح بهین‌یاب دولت یک طرح ملی است که در این مدت زمان کوتاه رقم خورده و امید است تا پایان سال جاری شاهد خروجی‌های مناسب و نتیجه مطلوب آن در مسئله تولید و اشتغال‌زایی باشیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: ۱۰ درصد از منابع مالی دولت را باید به طرح بهین‌یاب اختصاص داده و باید در سیستم بانکی نیز نیروی انسانی را صرفاً به این طرح اختصاص داد.

محمدی متذکر شد: بانک‌ها به طور طبیعی مراجعات سنگینی دارند که باید از عهده مسؤولیت آن برآیند چراکه میزان راندمان کاری آنان نسبت به سایر دستگاه‌ها بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها به خاطر گرفتاری‌هایی که به خاطر کثرت مراجعان دارند، ادامه داد: بانک‌ها باید بخشی از منابع انسانی خود را به صورت اختصاصی به طرح بهین‌یاب اختصاص داده تا این موضوع را پیگیری کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر در کنار سایر کارها و مسؤولیت‌هایی که بانک بر دوش خود دارد کار و مسؤولیت  طرح بهین‌یاب نیز اضافه شود، قطع به یقین این مسئله پاسخ مناسبی نخواهد داد و هدفی که دولت داشته است، تأمین نمی‌شود.

محمدی گفت: طرح بهین‌یاب طرح بسیار مهمی برای دولت بوده و جای تقدیر دارد که با تمام تنگناها و مضیقه‌هایی که دولت با آن درگیر است این طرح ویژه را برای بهبود تولید و اشتغال کشور در نظر گرفته است و این موضوع را بانک‌ها باید مد نظر قرار داده و نگاه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند.

وی بیان کرد: نکته حائز اهمیت که قابل بیان بوده این است که از کارگروه  طرح بهین‌یاب و سازمان صنعت، معدن و تجارت و مسؤولان خواستار هستیم که انحراف از مقصد نداشته باشند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: موضوع طرح بهین‌یاب مهم بوده و با توجه به تنگناها و مضیقه‌هایی که در آن قرار داریم این پول برای تولید داخلی و اشتغال اختصاص پیدا کرده است یک ریال از آن نیز نباید به هدر رود.

محمدی تأکید کرد: مثل طرح بهین‌یاب دولت مثل بنگاه‌های خود بازده نشود، مسؤولان و بانک‌ها نباید از مسیر اصلی که دولت مد نظر داشته است و هدفی که دولت به خاطر آن این سرمایه را به بخش تولید و اشتغال اختصاص داده، خارج شوند.

منبع: فارس

Comments are closed.