رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با انتقاد از استانی شدن بودجه آموزش پرورش و بنیاد شهید در لایحه بودجه سال ۹۷، گفت: متاسفانه در این لایحه اعتباری برای پاداش خدمت سال ۹۶ فرهنگیان پیش‌بینی نشده است.

داود محمدی در نشست علنی نوبت بعدازظهر امروز(یکشنبه، ۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ در تذکری شفاهی، گفت: از راهداران، شهرداران، پارکبانان، نیروی انتظامی، هلال و احمر، بهداشت و درمان و دیگر مسئولان که برای بازگشایی راه‌ها و معابر استان قزوین و شهرهای آن، شب گذشته را تا صبح چشم بر هم نگذاشته‌اند، قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کلیات لایحه بودجه موافق بوده اما نقدهای جدی به برخی از موارد آن نیز دارد، ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۷ دولت، ۱۰۰۰میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان پیش‌بینی شده بود که در مجلس به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت اما باز هم نمی‌تواند پاسخگوی مشکلات بازنشستگان باشد.

نمایندگان از ملی شدن بودجه در بخش آموزش و پرورش و بنیاد شهید حمایت کنند

وی با اشاره به استانی شدن بودجه آموزش و پرورش و بنیاد شهید در این لایحه، افزود: متاسفانه در پیش‌بینی‌های استانی، حداقل ۳۵میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش و ۱۷میلیارد تومان بودجه بنیاد شهید استان قزوین کم شده است و با این ترتیب دیگر استان‌ها نیز با این مشکل رو به رو هستند، لذا از همکاران تقاضا دارم از ملی شدن بودجه به ویژه در بخش آموزش و پرورش و بنیاد شهید حمایت کنند.

عدم در نظر گرفتن اعتبار برای پرداخت پاداش خدمت فرهنگیان در بودجه ۹۷

محمدی با تاکید بر اینکه فرهنگیان ۱۱ ماه است که اضافه کاری خود را دریافت نکرده‌اند و بیش از ۴ ماه حقوق ناچیز معلمان حق‌التدریسی پرداخت نشده است، اضافه کرد: متاسفانه در بودجه سال ۹۷ نیز اعتباری برای پاداش خدمت سال ۹۶ فرهنگیان که بالغ بر ۵هزار میلیارد تومان است پیش‌بینی نشده لذا هشدار می‌دهم برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده از هم‌اکنون اقدامات جدی و اساسی صورت بگیرد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین در مورد عدم تخصیص بودجه برای انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین، بیمارستان ۷۰۰ تخته خوابی و شتاب‌گر ملی در سال ۹۷ تذکر داد و گفت: نسبت به این موارد به شدت اعتراض داشته و گله‌مند هستیم و با توجه به اینکه استان قزوین ۱۵۰۰ میلیارد تومان مالیات می‌دهد انتظار است به تناسب مالیات پرداختی، بودجه به استان تعلق بگیرد./

Comments are closed.