رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: آشفتگی بازار ارز و نابه‌سامان بودن آن آسیب جدی به اقتصاد کشور و عموم مردم وارد می سازد.
داود محمدی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون اقتصادی از ماه ها قبل در خصوص بلاتکلیفی این بازار و ایجاد نوسان در آن هشدار داده بودند اما متاسفانه به این هشدارها توجهی نشد.
نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت یازدهم توانسته بود تا حدودی بازار ارز را کنترل کند ولی در دولت دوازدهم این اتفاق نیفتاده است بیان داشت:متاسفانه علی رغم هشدارهای داده شده هیچ اقدام عملی از سوی دولت و بانک مرکزی در خصوص ساماندهی بازار ارز و تصمیم گیری پیرامون تعیین وضعیت آن انجام نشده است.
داود محمدی یکی از آثار نوسان بازار ارز را آسیب به تولید کشور دانست و گفت:با وجود شرایط فعلی قطعا بخش تولید با چالش های بیشتری روبرو خواهد شد که در نهایت فشار آن به کارگران شریف و عموم مردم وارد می شود.
وی افزود:یکی از پارامترهای حمایت از کالای تولید داخل ایجاد ثبات در اقتصاد کشور است تا تولید کننده بتواند به بهترین شکل برای تولید بهتر و با کیفیت برنامه ریزی کند.
رییس کمیسیون اصل نود افزود: شرایط موجود موجب شده است که طی چند روز گذشته قیمت برخی از کالاهای اساسی از جمله برنج،گوشت و … افزایش یابد که با توجه به محدود بودن درآمد خانوارها ادامه این روند موجب افزایش تورم و وارد شدن آسیب جدی به مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر می گردد.
وی با اشاده به اینکه جمعی از نمایندگان با سوال از رییس جمهور خواستار توضیح ایشان پیرامون آشفتگی بازار ارز،بیکاری،رکود اقتصادی،مشکلات موسسات مالی و اعتباری و … شده اند اظهار امیدواری کرد که با تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگان قوای سه گانه و دستگاه های مسوول وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.

Comments are closed.