رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها به دلیل نداشتن استقلال مالی و شخصیتی نتوانسته اند جایگاه خود را به عنوان پارلمان محلی بدست آورند و در توسعه نقش محوری ایفا کنند.

به گزارش  داود محمدی در همایش بزرگداشت روز ملی شوراها که در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار شد اظهارداشت: باید شوراها شخصیت مستقل داشته باشند تا بتوانند رسالت خود را انجام دهند.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در حالی که بسیاری از تصمیمات شورا باید توسط مقامات دولتی تصویب شود این استقلال زیر سوال رفته و نتوانسته جوابگوی نیازها باشد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآورشد: فلسفه تشکیل شوراها ایجاد حکومت محلی بود تا هم مسئولیت مجلس کم شود و هم  فشار قوه مجریه کاهش یابد اما هنوز به این جایگاه نرسیده اند.

محمدی تصریح کرد: جایگاه حقوقی شوراها بالاست اما برخی آن را زیرمجموعه قوه مجریه می دانند ولی هنوز نبود ضمانت اجرایی مصوبات شوراها در واقع جایگاه آنها را به یک شورای شهرداری کاهش داده است.

وی بیان کرد: در حالی که می خواستیم با ایجاد شوراها زمینه تمرکز زدایی را فراهم کرده و مردم را در اداره کشور مشارکت دهیم ما با ندشاتن استقلال مالی شوراها هیچ هدفی دست نیافته است.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: نبود انسجام ارگانیک بین شوراها از دیگر مشکلات است در حالی که هر شورا یک تجربه موفق دارد از آن استفاده نکرده ایم.

محمدی گفت: باید آموزش شوراها جدی گرفته شود اما تلاش سیستمی برای برای آموزش در وراها رخ نداد تا هر عضو شورا ماننند یک مدیر منطقه ای باشد.

سرمازدگی باغداران را به روز سیاه نشانده است

ای نماینده مردم در مجلس دهم، بیان کرد: سرمازدگی در استان قزوین باغداران را به روز سیاه نشانده و باغات انگور ۸۰ درصد و سایر محصولات ۷۰ درصد از بین رفته اند و خسارت ۱۸۵۰ میلیارد تومانی باید با کمک دولت جبران شود.

محمدی گفت: بخدا خجالت می کشیم به روستا برویم و آنقدر مشکلات و فریاد کمک خواهی روستاییانی که زندگی خود را از دست داده اند بلند است که نمی دانیم چه کنیم.

به گزارش مهر، وی اظهار امیدواری کرد با کمک دولت و اختصاص اعتبارات حوادث غیرمترقبه بخشی از خسارت باغداران استان جبران شود./

Comments are closed.