رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گفت: افزود: ملت ایران در مواقع حساس اختلاف نظرها را کنار گذاشته و همانند ید واحد عمل می‌کنند.

داود محمدی در خصوص خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: خروج آمریکا از برجام قابل پیش بینی بود و بنابراین، جمهوری اسلامی ایران خود را برای شرایط مختلف آماده کرده است و از این پس نیز نسبت به رفتارهای آینده ترامپ و اتحادیه اروپا تمهیدات لازم اندیشیده شده و گزینه‌های آماده ایران روی میز است.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به موضع‌گیری ترامپ پاسخ محکمی دادند، بیان کرد: ایران برای عبور از این مرحله که تشدید تحریم‌ها و فشار اقتصادی در دستور کار طرف مقابل است، باید تدابیر لازم را اتخاذ کند.

وی با اشاره به اینکه بهترین راه مقابله حفظ انسجام، اتحاد و همدلی است، افزود: ملت ایران در مواقع حساس اختلاف نظرها را کنار گذاشته و همانند ید واحد عمل می‌کنند که دشمنان ایران این شرایط را آزموده‌اند.

محمدی با بیان اینکه وضع تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران موضوع تازه‌ای نیست زیرا از ابتدای پیروزی انقلاب انواع و اقسام فشارها را به کشور وارد کرده‌اند، ادامه داد: جنگ تحمیلی، حمله به هواپیمای مسافربری، کودتاهای مختلف و تحریم‌ها نیز از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا علیه ایران اعمال شده ولی ایران اسلامی همچنان پابرجاست.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حتی حین برجام نیز آمریکایی‌ها، ایران را تحریم می‌کردند ولی این اقدامات تاثیری بر روی سیاست‌ها و تصمیمات جمهوری اسلامی ایران نداشت، گفت: از این پس نیز اقدامات ترامپ و آمریکا اثرگذار نخواهد بود زیرا ایران با اتحاد و همدلی می‌تواند بر مشکلات فائق آید./

Comments are closed.