داود محمدی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان قزوین، افزود: امسال در برنامه ریزی بودجه کشور تغییرات اساسی صورت گرفت که دولت نیز در این زمینه همکاری داشت.

وی اضافه کرد: یکی از این تغییرات برنامه ریزی مبتنی بر عملکرد بود که هرچند کامل عملی نشده اما نتایج خوبی داشته است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: شفافیت در بودجه و حذف ردیف های متفرقه از اتفاقات دیگری بود که امسال رقم خورد و در نتیجه آن ۱۵۰ ردیف از لایحه بودجه حذف شد.

محمدی گفت: پرداخت بدهی های دولت هرساله مطرح می شد و اتفاق خاصی در این زمینه نمی افتاد ولی امسال پیش بینی پرداخت بخشی از بدهی های دولت از جمله به سازمان تامین اجتماعی در لایحه بودجه گنجانده شد.

وی افزود:همچنین فراهم آوردن زمینه لازم برای واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی از جمله دیگر اقدامات خوب نمایندگان مجلس در بودجه امسال بود که فرصت را برای بهره برداری از ظرفیت بخش خصوصی فراهم می سازد.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: باید مدیرانی که در زمینه واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی اهتمام داشته اند در ارزیابی عملکرد مورد توجه قرار گرفته و نمره خوبی را در این زمینه دریافت کنند.

محمدی گفت: امسال اعتبار خوبی برای اشتغال روستایی تعیین شده است و باید با انعکاس مشکلات این حوزه برای جذب تمامی اعتبارات در نظر گرفته شده اقدام شود.

وی افزود: همچنین برای ازدواج جوانان و اشتغال در لایحه بودجه برنامه ریزی های خوبی صورت گرفت.

محمدی ادامه داد: همچنین تعیین بودجه برای رفع فقر مطلق و توجه به سازمان های حمایتی مانند بهزیستی از گام های بزرگی بود که مجلس با تمامی تنگناها و مضایق مالی برداشت.

محمدی افزود: طی جلسات متعدد موفق شدیم سهم دولت در پروژه انتقال آب از سد طالقان را از ۱۰ درصد به ۷۰ درصد افزایش دهیم که اتفاق بسیار خوبی بود.

وی گفت:از مدیران شرکت آب منطقه ای می خواهیم که اعتبار ۷۰۰ میلیاردی این پروژه را جذب کنند و در صورت نیاز از ظرفیت نمایندگان نیز بهره برداری کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: در احداث بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی و طرح شتابگر ملی قدم های خوبی توسط نمایندگان استان برداشته شد و با تخصیص ردیف اجرایی کارهای نشدنی را شدنی کردیم.

محمدی گفت: فاضلاب شهری،ساماندهی راه های روستایی، آبیاری تحت فشار،پوشش صدا و سیما و مترو هشتگرد به قزوین از اولویت های استان است که باید توجه بیشتری به آنها داشت.

وی افزود:وضعیت برخی از دستگاه ها در جذب اعتبارات تاسف آور است و حتی اعتبارات قطره چکانی را نیز نمی توانند جذب کنند و این اصلا سزاوار نیست و باید در این حوزه شاهد تغییر رویه باشیم.

 

Comments are closed.