نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروجی جذب هر نوع سرمایه گذاری باید به ایجاد اشتغال منجر شود، گفت: رویکرد مدیران دستگاه ها تسهیل در امر سرمایه گذاری ها باشد تا شاهد تحرک اقتصادی و کسب و کار بیشتر باشیم.

داود محمدی چهارشنبه شب در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان قزوین تاکید کرد: متاسفانه این استان در حوزه کسب و کار در سطح کشور تنزل داشته و این مساله بیانگر آن است که باید در امر سرمایه گذاری ها تسهیلاتی را ایجاد کنیم.
رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در این راستا ضمن تعامل همه مدیران دستگاه های اجرایی استان، بحث ایجاد و توسعه سرمایه گذاری ها باید سرلوحه سیاست های آنان نیز باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین نیز در این نشست تاکید کرد: با توجه به افزایش نرخ ۱۵ درصدی سرمایه گذاری در استان طی سال جاری، باید این روند همچنان ادامه پیدا کند.
منوچهر حبیبی با بیان اینکه سرمایه گذاری های خوبی در حوزه های صنعت و کشاورزی قزوین صورت گرفته، ادامه داد: ما در بخش گردشگری و انرژی های نو و تجدید پذیر نیازمند رویکردهای تازه ای هستیم.
به گفته وی، در پرداخت تسهیلات و تکمیل واحد‌های تولیدی استان نیز اولویت با طرح‌ هایی هستند که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
حبیبی اضافه کرد: اطلاعات کاملی در خصوص طرح‌ های اشتغالزایی به تفکیک هر شهرستان‌ وجود دارد و مسئولان و فرمانداران باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات به واحد‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری هیچگونه محدودیت منابع وجود نداشته و به میزان تقاضا نیز تسهیلات پرداخت می ‌شود، افزود: براساس آمارهای موجود یک هزار و ۲۷۵ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد و با زمینه ایجاد بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی در استان وجود دارد.
حبیبی در پایان یادآور شد: به منظور تکمیل واحد‌های تولیدی با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد به بالا بالغ بر ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

Comments are closed.