رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، از روند پیگیری کمیسیون متبوعش در خصوص مطالبه مالباختگان پردیسبان خبر داد.

داود محمدی با اشاره به بررسی پرونده مالباختگان پروژه پردیسبان در کمیسیون اصل نود مجلس، گفت: با توجه به مراجعات مکرر، تضییع حقی که از مردم صورت گرفته و شکایت های واصله کمیسیون اصل نود وارد بررسی این موضوع شده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مکاتبات متعددی در راستای پروژه پردیسبان با دستگاه های ذی ربط از جمله وزارت راه وشهر سازی صورت گرفته است، افزود: در این راستا پیگیری، مکاتبات و جلساتی صورت گرفته اکنون نیز پرونده در دستگاه قضایی استان خراسان مطرح است.

محمدی با تاکید بر اینکه در راستای تعیین تکلیف پروژه مذکور مکاتبات بسیار صورت گرفته است، تصریح کرد: در این رابطه اخیرا با دادستان کل کشور نیز برای صدور دستورات لازم و سریع برای رسیدگی به این پرونده مذاکره انجام شده است.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پیگیری ها تا احقاق حق مردم در این پروژه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ پروژه “پردیسبان” ۶۶طبقه با ارتقاع ۲۳۰ متر،۵۰۰۰ واحد تجاری،سالن همایش ۵۰۰۰ نفره ، ۶ تالار عروسی ، پارک برف و یخ – پارک آبی – پارک دلفین- باغ پرندگان- باغ گل، باغ موزه مینیاتور، دریاچه مصنوعی ، سالن های ورزشی تفریحی و سرگرمی های کودکان و نوجوانان، رستوران گردان و ۶۰ رستوران و محل پذیرایی.» تمامی این اطلاعات در سایت رسمی شرکت در مورد مجموعه ای درج شده که هیچ مقام رسمی به غیر از اداره فرهنگ و ارشاد و اداره مسکن و شهرسازی قزوین، اطلاعی از سرنوشت آن ندارد.

سایت رسمی شرکت توصیه می کند سرمایه گذاران خرد دارایی هایشان را برای کسب سود به حساب مالکان پروژه ای واریز کنند که هنوز حتی کلنگ فاز اولیه احداث آن هم به زمین سفت و سیمانی جنب کارخانه سیمان آبیک نخورده است.

برآوردهای شرکت نشان می دهد؛سالیانه حداقل ۱۰۰ هزار نفر در منطقه آبیک تردد می کنند.به همین جهت مالکان پروژه براین باورند که ۱۲ هزار نفر را برای خدمت رسانی به این گروه به استخدام در می آورند ولی حداقل مشاهدات میدانی از محل اجرای پروژه تایید می کند،خبری از ساخت و سازهای عظیم نیست.

درصورتی که پروژه ساختمانی به نتیجه برسد باید ۱۵ هزار نفرهم در سه شیفت ۲۴ ساعته برای واحدهای تجاری مجموعه کار کنند.بزرگترین هایپرمارکت کشور هم قرار است درهمین منطقه احداث شود با همه این اطلاعات هیچ خبری از مسئول واقعی نیست.

از اواخر مهر ۹۲ صداوسیما اقدام به پخش تبلیغات گسترده تلویزیونی پروژه برج ۶۶ طبقه در شمال آزادراه آبیک “پردیسبان” کرد و همین مسئله منجر شد که اعتماد افراد بسیاری برای خریداری سهام این پروژه شد.

Comments are closed.