نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: خبرنگاران از پمپاژ یأس و ناامیدی به جامعه پرهیز کنند و با نگاه منصفانه حقایق را بیان کنند.

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در مراسمی که امروز به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: فرهنگ‌سازی به‌عنوان یک زیربنا می‌تواند در رشد و اعتلای کشور مؤثر باشد و خبرنگاران رکن اصلی ایجاد فرهنگ‌سازی هستند که با ایثار و فداکاری نقش‌آفرینی می‌کنند.

محمدی با اشاره به مشکلات کار خبرنگاری عنوان کرد: مشکلات معیشتی و وضعیت بیمه و مسکن ازجمله مشکلات خبرنگاران است؛ اما فعالان این عرصه با عشق و علاقه جامعه را هدایت می‌کنند که این امر ستودنی است.

وی با اشاره به رسالت خبرنگاران تصریح کرد: رسالت خبرنگاران سنگین است و باید وقایع رخ‌داده در جامعه، کاستی‌ها و نارسایی‌ها را همراه با نقاط قوت به آحاد جامعه منعکس کنند.

نماینده قزوین در مجلس به مشکلات اقتصادی کشور اشاره و بیان کرد: کشور ما در بخش اقتصادی مشکلاتی دارد و آمار و ارقام هم مؤید این مطلب است اما خبرنگاران باید ضمن نقادی دلسوزانه به ارائه راهکار برای رفع مشکل بپردازند.

وی اضافه کرد: البته کشور ما در بسیاری از حوزه‌های دیگر ازجمله تولید علم و فناوری پیشرفت داشته و از جایگاه رفیعی در جهان برخوردار است؛ همچنین در توسعه عمران و آبادانی آنچه در طول سال‌های اخیر صورت گرفته بسیار قابل‌ملاحظه است و دولت باوجود تنگناهای مالی خدمات خوبی را به جامعه ارائه می‌دهد.

این مسئول با اشاره به اهمیت انصاف در کار خبری عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت خبرنگاران انعکاس حقایق است و با توجه به اینکه رشد و اعتلای کشور در بخش‌های مختلف هدف همه ما است باید اصحاب رسانه در کنار مطرح کردن نارسایی‌ها و مشکلات به بیان نقاط قوت و اقدامات انجام‌شده بپردازند.

وی افزود: در کشور بی‌تردید تخلفات و جرائمی از سوی برخی مسئولان رخ می‌دهد؛ اما نباید آن را به همه مسئولان نظام تسری داد؛ چراکه عده زیادی از مسئولان صادقانه همه تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار می‌گیرند اما زحمات آن‌ها در سایه این مسائل گم می‌شود که انصاف نیست.

محمدی در پایان گفت: خبرنگاران از پمپاژ یاس و ناامیدی به جامعه پرهیز کنند؛ بلکه با نگاه منصفانه حقایق را بیان کنند.

Comments are closed.