عصر خاطره «سلاله‌های فاطمی، حماسه علوی» در منزل شهید بابایی برگزار شد

به مناسبت عید سعید غدیر خم عصر خاطره  «سلاله‌های فاطمی، حماسه علوی» درخصوص شهدای سادات قزوین در منزل شهید بابایی برگزار شد.

در عصر خاطره «سلاله‌های فاطمی، حماسه علوی» که با حضور داوود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، حکمت الله داودی ئیس شورای شهر و جمعی از مسئولین و خانواده شهدا در منزل شهید بابایی برگزار شد؛ محمدعلی حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و همرزم شهیدان سید باقر علمی و سید مصطفی حاج سیدجوادی به بیان خاطراتی از این شهدای سادات پرداخت.

تمسک به فرهنگ ایثار و شهدات برای حل مشکلات اقتصادی کشور

در این مراسم داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید غدیر اظهار کرد: در مکتب اسلام شهادت جایگاه رفیعی دارد به گونه‌ای که در گفتار و قالب کلمات نمی‌گنجد.

وی ضمن اشاره به درجه رفیع شهادت و مقام والای سادات در جامعه عنوان کرد: برگزاری بزرگداشت برای شهدای سادات حرکت شایسته‌ای بود که باعث شد به خانواده‌های این شهدای والامقام نیز ادای احترام شود.

محمدی تصریح کرد: اگر امروز کشور جمهوری اسلامی ایران در جهان به جایگاه والایی رسیده است بی‌تردید از برکت خون شهداست.

وی با اشاره به پیشرفت‌های ایران در امور مختلف گفت: کشورمان در بسیاری از حوزه‌های علمی مانند نانو تکنولوژی، فیزیک پلاسما، موشک های دوربرد، زیردریایی، علوم سایبری و هسته‌ای جایگاه ویژه‌ای به دست آورده است که این اقتدار جهانی در نتیجه فداکاری جوانانی است که با نثار خون خود امنیت را برایمان به ارمغان آورده اند.

محمدی در ادامه بیان کرد: کشور ما در بسیاری از مؤلفه‌های توسعه و پیشرفت علمی جزء ۱۰ و در برخی موارد ۵ کشور برتر دنیاست اما متأسفانه در حوزه اقتصاد دچار مشکل هستیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: باید بدانیم اگر در اقتصاد دچار مشکل هستیم به این دلیل است که به مادیات تمسک جسته و از فرهنگ ایثار غافل شده‌ایم در صورتی که با اعتقاد به فرهنگ ایثار و شهادت می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم.

Comments are closed.