نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت تندیس همه مفاخر و شهدای قزوین در یکسال امکان پذیر نیست و باید این امر در برنامه بلندمدت شهری قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، داود محمدی عصر جمعه در اختتامیه اولین سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر قزوین که در عمارت بلدیه شهرداری قزوین برگزار شد افزود: همه تندیس ها و مفاخر شهر قزوین را نمی توان طی یکسال ساخت ولی می توان با هدف گذاری و قرار دادن آن در برنامه مستمر مدیریت شهری در این زمینه اقدام کرد.
وی گفت:برگزاری اولین سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا و مفاخر قزوین امر پسندیده ای است که باید برای ماندگاری این هنر فاخر در نصب و نگهداری سردیس های ساخته شده نیز دقت کرد.
این نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت:اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر قزوین حرکت خوبی را برای پیوند زدن میان فرهنگ و هنر مردم با ساخت و سازها و کارهای عمرانی شروع کرده اند که جای تقدیر دارد.
وی اضافه کرد: شهر همانند موجود زنده جسم و جان دارد و برگزاری این نوع همایش ها در هفته فرهنگی قزوین توجه به روح و روان شهر است که کاملا برای شهروندان ملموس و محسوس شد.
محمدی یادآور شد: ساخت سردیس و مجسمه سازی یکی از هنرهای برجسته این مرز و بوم است که در میان اقسام هنر مغفول و مظلوم واقع شده بود و برگزاری چنین سمپوزیومی با حضور هنرمندان سراسر کشور در قزوین نقش قابل توجهی در احیای این هنر خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ساخت سردیس های شهدای گرانقدر این مرز و بوم که جان خود را برای دفاع از ایران در طبق اخلاص گذاشتند ارزشمند است اضافه کرد: یکی از جاذبه های گردشگری کره شمالی موزه جنگ و کشته شدگان آن است که تمام گردشگران و مسئولان هنگام ورود به این کشور از آن بازدید می کنند ما نیز باید مانند این کشور برای پاسداشت مفاخر خود اقدام کنیم.

Comments are closed.