رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی از بررسی تخلف بانک‌ها در اجرای قانون بخشش جرایم دیرکرد وام‌های بانکی در این کمیسیون خبر داد.

 

داود محمدی  گفت: براساس بند (و) تبصره (۱۶) بودجه سال ۹۷ به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال ۱۳۹۶ سررسید شده باشد و از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه ۱۳۹۷ تسویه  کنند، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طبق اخبار دریافتی و شکایت های واصله، بانک ها در زمینه اجرای بند (و) تبصره (۱۶) اقدام خاصی انجام نداده اند و این بخش از قانون را در اجرای قانون بخشش جرایم دیرکرد وام های بانکی اجرا نکرده اند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف حل مشکل مردم به ویژه تولیدکنندگان و کشاورزان و همچنین کمک به بانک ها در جهت دریافت مطالبات خود این بند را در برررسی قانون بودجه سال ۹۷ به تصویب رساندند، اظهار داشت: از این رو انتظار بود تا بانک ها این قانون را به نحو احسن به اجرا برسانند.

رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع عدم اجرای این مصوبه توسط تعدادی از بانک ها، این موضوع در کمیسیون اصل نود مورد بررسی قرار گرفته و با مدیران بانک های متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت./

 

Comments are closed.