داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود قانون اساسی از قرائت گزارش این کمیسیون پیرامون اقدامات دستگاه های اجرایی در رابطه با مقابله با آلودگی هوا  و معرفی دستگاه هایی که به تکالیف خود عمل نکرده اند در صحن علنی مجلس خبر داد.

داود محمدی رییس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آخرین خبر قزوین گفت : در جلسه اخیر کمیسیون موضوع اقدامات دستگاه های اجرایی دراجرای تکالیفی که قانون پیرامون کاهش آلودگی هوا بر عهده آنها گذاشته است مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد این گزارش جهت قرائت در صحن علنی مجلس به هیأت رئیسه ارسال شود.

وی بیان کرد : کمیسیون در بررسی های خود به این نتیجه رسید که علی رغم فعالیت های انجام شده برخی از دستگاه ها در اجرای قانون پیرامون مقابله با آلودگی هوا  اشکالات و نواقصی داشته اند و برخی دیگر نیز  به دلیل کمبود بودجه و یا نداشتن زیرساخت‌های لازم در این زمینه کوتاهی کرده اند.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز همچنین از توقف واگذاری شرکت نیشکر کارون  به بخش خصوصی خبر داد.

وی گفت:به دنبال شکایت نمایندگان شوشتر، گتوند و دزفول در خصوص نحوه واگذاری  شرکت نیشکر کارون به بخش خصوصی،کمیسیون اصل نود جلسه ای با حضور مسئولان بانک کشاورزی ، وزارت جهادکشاورزی و نمایندگان شاکی برگزار کرد که در نهایت بعد از استماع نظرات مخالف و موافق  مقرر شد تا بررسی دقیق کارشناسی و جلب نظر نمایندگان شاکی و استانداری خوزستان این واگذاری متوقف گردد.

Comments are closed.