رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون اصل نود مجلس تلاشم معطوف به برخورد با عوامل رانت‌خواری، ویژه‌خواری و در یک جمله مقابله با فساد و پیگیری مسائل مهم مردم بوده است.

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: در مجلس همواره تلاش کردم مدافع ارزش‌های اسلامی، منافع ملی و پیگیری مطالبات و حقوق مردم باشم و انجام این موارد جزو خطوط قرمز و سرلوحه کارها و برنامه‌هایم بوده است.

وی با اشاره به عملکرد خود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طی ۶ سالی که در مجلس بودم، هر طرح و لایحه‌ای که دفاع از حقوق مردم و منافع ملی را در پی داشته، بنده جزو امضاکنندگان یا مدافعان آن بودم و حتی با مسائل و مشکلاتی که بر سر راهم پیش آمده، هرگز کوتاه نیامدم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: براساس شرایط موجود جامعه، مردم از شدت گرانی، تورم، عدم ثبات نرخ ارز، مشکلات معیشتی، اقتصادی و اشتغال به جان آمده‌اند.

محمدی اضافه کرد: در همین راستا، فارق از نگاه‌ها و جریانات سیاسی طرح سوال از رئیس‌جمهور را امضا کردم و تا پایان نیز بر این عقیده استوار ماندم و از توضیحات ایشان نیز در بیشتر موارد قانع نشدم.

مبارزه با فساد در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

این مسؤول ابراز کرد: در کمیسیون اصل نود مجلس نیز تلاشم معطوف به برخورد با عوامل رانت‌خواری، ویژه‌خواری و در یک جمله مقابله با فساد و پیگیری مسائل مهم مردم بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین پرونده‌های مهمی مانند بررسی عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر، بررسی تحقیق و تفحص‌های انجام شده توسط مجلس، بررسی آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی و سقوط هواپیمایی مسافربری یاسوج و بررسی نحوه عملکرد دستگاه‌های مسوول در ارتباط با زلزله کرمانشاه در دستور کارم بوده است.

محمدی بیان کرد: همچنین بررسی پرونده‌های مربوط به زمین‌خواری و برخورد با عوامل آن، بررسی کوتاهی دستگاه‌ها در انجام وظایف پیرامون آلودگی هوا، گوشت‌های الوده و حقوق‌های نجومی که منتهی به معرفی ۴۰۰ نفر از متخلفان به دستگاه قضایی و‌ دادسرای دیوان محاسبات گردید از دیگر کارهایی بوده که در مجلس انجام شده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اقدامات متعددی در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته و تلاش شده بیشتر مواردی که مورد پیگیری قرار می‌گیرد، منافع عمومی را در پی داشته باشد که انتقال آب از سد طالقان به قزوین به عنوان پروژه مهمی که سالها مورد غفلت قرار گرفته، از جمله آنهاست.

وی اظهار کرد: همچنین دو خطه شدن راه‌آهن قزوین به تهران و قزوین به زنجان، به سرانجام رسیدن راه آهن قزوین به رشت، احداث راه‌های دسترسی قزوین تنکابن و قزوین به رحیم‌آباد و تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی از دیگر این موارد است.

نماینده واقعی اهل باندبازی نیست

این مسؤول بیان کرد: اعتقاد راسخ دارم که یک نماینده واقعی مجلس با تأسی از رفتار شهید بزرگوار مدرس و فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری باید وکیل ملت بودن را به عنوان هدف اصلی خود قرار دهد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نماینده واقعی با پرداختن به مسائل ملی و پایبندی به خون مقدس شهدا، دوری از سطحی‌نگری و منافع باندی و حزبی نباید اجازه دهد جایگاه مجلس شورای اسلامی تنزل پیدا کند.

Comments are closed.