نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تنگناهای موجود در حوزه مدرسه‌سازی اگر مساعدت خیرین نباشد، نمی‌توانیم فضاهای آموزشی مورد نیاز استان را فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، داوود محمدی در مراسم افتتاحیه هنرستان فنی و حرفه‌ای زنده‌یاد پروین که ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: مدرسه‌سازی توسط خیرین زمانی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود که با کمبود اعتبارات دولتی روبرو باشیم.

وی افزود: امروز دولت به لحاظ بودجه و اعتبار به‌شدت در تنگنا است بنابراین همراهی خیرین در زمینه مدرسه‌سازی بسیار حایزاهمیت است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: خیرین مدرسه‌ساز همپای دولت و در بعضی موارد فراتر از دولت برای کمک به ساخت مدارس مشارکت دارند.

محمدی تصریح کرد: با توجه به تنگناهای موجود در حوزه مدرسه‌سازی اگر مساعدت خیرین نباشد نمی‌توانیم فضاهای آموزشی موردنیاز استان را فراهم کنیم.

وی گفت: از دانش‌آموزان تقاضا دارم با تحصیل و تهذیب برای رشد و تعالی کشور تلاش کنند.

نیاز شهرک مهرگان به ۵۰ مدرسه

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین هم در این مراسم ضمن قدردانی از همکاری خانواده جوادی در ساخت این هنرستان اظهار کرد: خانواده جوادی به این فهم رسیدند که ریشه تعالی در فرهنگ است و برای ساخت مدرسه گام‌های مؤثری برداشتند.

خیرالله رحمانی خاطرنشان کرد: درد فرهنگی مردم با ساخت مدرسه درمان می‌شود و با توجه به اینکه آموزش‌وپرورش به‌تنهایی قادر به تأمین نیاز به فضاهای آموزشی نیست، نیازمند مشارکت خیرین هستیم.

وی گفت: یقین دارم در قزوین مردمانی داریم که دغدغه تحصیل دانش‌آموزان را دارند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان افزود: ان‌شاءالله به همت خیرین بتوانیم کمبود فضاهای آموزشی استان را جبران کنیم.

رحمانی اضافه کرد: در حوزه ساخت و تجهیز مدارس نیروهای خوبی در استان داریم که جا دارد از تلاش آنان هم قدردانی کنیم.

وی یادآور شد: در شهرک مهرگان بیش از ۵۰ مدرسه نیاز داریم که تاکنون فقط ۱۸ مدرسه ساخته شده است بنابراین برای جبران این کمبود هم نیاز به مساعدت خیرین داریم.

Comments are closed.