رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی در مجلس گفت: اگر اختیارات هیات دولت به مدیران محلی و استانداران تفویض شود، نتایج بسیار مثبتی حاصل می‌شود و رویکرد دولت برای تفویض اختیارات خود به مدیران محلی نیز مثبت ارزیابی می‌شود.

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش اختیار مدیران استانی، اظهار داشت: نگاه ما به این موضوع که اختیار مدیران مرکزی به مدیران استانی تفویض شود، مثبت است.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولین هر استان مشکلات و ظرفیت‌های استان را از نزدیک می‌شناسند و بررسی‌های میدانی دقیقتری را انجام می‌دهند، در هر حوزه‌ای مسئولان استانی می‌توانند گزارش دقیقی را ارائه کنند و امکان بررسی آن نیز وجود دارد.

رویکرد دولت برای تفویض اختیارات به مدیران محلی مثبت است

وی افزود: تفویض اختیارات مدیران مرکزی به مدیران محلی می‌تواند در تسهیل و تسریع امور موثر باشد.

محمدی بیان کرد: اگر اختیارات هیات دولت به مدیران محلی و استانداران تفویض شود، نتایج بسیار مثبتی حاصل می‌شود و رویکرد دولت برای تفویض اختیارات خود به مدیران محلی نیز مثبت ارزیابی می‌شود.

تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر باید در استان‌ها انجام شود

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون به دنبال این هستیم که در حوزه وزارت راه و شهرسازی طرح‌های جامع و تفصیلی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر را به استان‌ها محول کنیم.

وی افزود: اکنون تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر باید در شورایعالی معماری و شهرسازی انجام شود که این امر مستلزم آن است که در نوبت قرار گیرند و یک به یک بررسی شوند، با وجود تعداد بالای شهرهای زیر ۱۵۰ هزار نفر تراکم بی‌جهتی در پایبخت ایجاد می‌شود و بهتر است اختیار تهیه این طرح به استان‌ها واگذار شود.

عدم وجود سند آمایش سرزمین مشکل ساز شده است

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم وجود سند آمایش سرزمین مشکل ساز شده است، گفت: مدیران محلی به مشکلات و ظرفیت‌ها اشراف دارند و همین مساله سبب می‌شود که در دراز مدت افزایش اختیار استانداران و مدیران محلی مفید واقع شود.

محمدی با بیان اینکه در برخی از موضوعات مانند هدفمندی یارانه‌ها ممکن است اعطای اختیارات به مدیران استانی با مشکل مواجه شود، زیرا زیرساخت‌های لازم وجود ندارد، اظهار داشت: اکنون برای آنکه در استان‌ها بتوانیم بررسی‌های دقیق و جامعی داشته باشیم و از این امکان به عنوان یک مزیت استفاده شود، باید کارگروهی در استان‌ها شکل گیرد و در موضوع یارانه‌ها کار شود و با برنامه ریزی دقیق و منسجم دهک‌هایی که استحقاق دریافت یارانه دارند، برخوردار شوند تا اقشار ضعیف و آسیب پذیر صدمه نبینند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ مرجع معینی اکنون برای بررسی وضعیت افرادی که یارانه آن‌ها قطع شده مشخص نشده است، گفت: اعطای این اختیار به استان‌ها ایده خوبی است ولی در اجرا باید دقت شود تا به نحو مطلوبی اجرا شود./

Comments are closed.