داود محمدی در جشن روز پرستار که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، گفت: تعرفه‌گذاری قانون نظام پرستاری در سال ۸۶ به تصویب رسیده اما اجرایی نشده و یکی از ایرادات وارده اجرایی نشدن قانون مصوب است.

🔻وی با لبان اینکه در سال ۹۶ از سوی کمیسیون اصل ۹۰ وزیر وقت بهداشت دعوت شد و از ایشان درخواست کردیم قانون مصوب مجلس به اجرا درآید، اظهار داشت: یک سال از این موضوع گذشته و قانون مصوب هم اجرایی نشده است. در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، پیگیری قوانین مصوب شده اما اجرایی نشده هستیم که در دولت‌های مختلف این امر وجود داشته و حتی پرونده‌هایی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

🔻نماینده قزوین در مجلس اضافه کرد: اجرای تعرفه‌گذاری نسبت به پرستاران لازم و حق مسلم آنان است و ما به طور جدی پیگیر اجرایی شدن قانون هستیم و این پرونده در کمیسیوان اصل ۹۰ باز است. با توجه به تسلط سرپرست وزارت بهداشت نسبت به موضوعات برنامه و بودجه، امیدواریم قانون مصوب شده مجلس در خصوص پرستاران اجرایی شود.

🔻محمدی پرستاران را مهم‌ترین حلقه و تیم سلامت ذکر و تصریح کرد: با توجه به برخورد و ارتباط شبانه‌روزی پرستاران با بیماران و نزدیکی با آنان، باید به این قشر توجه ویژه شود و در رفع مشکلات آنان اهتمام ورزیده شود.

🔻وی به اشاره به لایحه بودجه خاطرنشان کرد: امسال در لایحه بودجه، استخدام حدود ۱۹ هزار پرستار در دستورکار قرار گرفته که وعده خوبی است و در قانون و بودجه هم آمده است.

🔻رییس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان  اینکه نامگذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار مایه مباهات جامعه پرستاری است که باید گرامی داشته شود، ابراز داشت: با بودجه فعلی هم اگر خوب مدیریت شود می‌توان قانون مصوب مجلس در زمینه تعرفه‌گذاری نسبت به پرستاران را اجرا کرد که دربرنامه ششم توسعه مجلس این موضوع گنجانده شده است./ ایلنا

Comments are closed.