رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: براساس لایحه بودجه سال آینده، ۱۱۳ هزار میلیارد تومان از مجموع ۴۰۷ هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی شده، صرف معیشت و امور رفاهی مردم می شود.
داود محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه صرف این مقدار از بودجه به امور معیشتی در شرایط فعلی را باید از نقاط قوت بودجه تهیه شده از جانب دولت دانست، افزود: همچنین پیش بینی شده تا ۴۴ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه ۹۸ نیز در حوزه آموزش و پرورش مصرف شود و بودجه حوزه بهداشت و درمان و تقویت بنیه دفاعی کشور نیز به ترتیب ۶۴ و ۷۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
🔻نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان نسبت به افزایش ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد در لایحه بودجه ۹۸ با توجه به تورم لجام گسیخته ماه های اخیر انتقاداتی داشتند، اظهار داشت: دولت در پاسخ به این موضوع اعلام کرده که ۱۴ میلیارد دلار را با نرخ چهار هزار و ۲۰۰ تومان برای تامین ۲۵ قلم کالای اساسی مورد نیاز مردم بویژه اقشار ضعیف و متوسط در نظر گرفته است که این مهم می تواند تا حدودی به جبران فاصله دستمزدها و تورم کمک کند.
🔻محمدی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه میهن اسلامی، اظهار داشت: باید توجه داشت که بودجه سال ۹۸ کشور با نگاه به شرایط موجود اقتصادی و تحریم ها لحاظ و تهیه شده است.
🔻محمدی، اصلاح هدفمندی یارانه ها و در اختیار گذاشتن حذف سه دهک بالا و پردرآمد به استانداران را از نقاط قوت لایحه بودجه ۹۸ دانست و گفت: منابع حاصل از این اقدام صرف کمک به تولید و اشتغال می شود، صمن اینکه یارانه اقشار ضعیف و کم درآمد نه تنها کم نشده بلکه با ارایه بسته های حمایتی شاهد حمایت های بیشتری نیز از این قشر خواهیم بود.
🔻رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: علاوه بر اعتبارات پیش بینی شده در حوزه اشتغال، در بودجه ۹۸ با اجازه مقام معظم رهبری یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی صرف حمایت از اشتغالزایی و تقویت این حوزه خواهد شد.
🔻وی همچنین گفت: یکی از نقاط ضعف لایحه بودجه ۹۸ ثابت ماندن میزان وام ازدواج جوانان است که معتقدیم با توجه به شرایط اقتصادی کشور این رقم باید افزایش یابد و پیگیر این موضوع در کمیسیون تلفیق هستیم.

Comments are closed.