رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در تلاش هستیم تا پیش از فرا رسیدن عید نوروز مشکلات پیش آمده در جامعه کارگری را از میان برداریم.

داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به وضعیت کارگرانی که اخیراً شغل خود را ازدست‌داده‌اند، اظهار کرد: به‌عنوان نمایندۀ مردم این موضوع را با وزرای مربوطه مطرح کردم تا اقدامات کافی برای رفع این مشکل صورت گیرد.

 وی افزود: به استاندار قزوین و کمیسیون امنیت کارگری نیز ابلاغ‌شده که برای وضعیت موجود کاری کنند.

وی با اشاره به جلسه‌ای که اخیراً در دستگاه قضایی استان قزوین برگزار شد، تصریح کرد: پرداخت معوقات ۱۸ میلیارد تومانی کارگران اقدامی مهم و مؤثر است.

این مسؤول افزود: پیرو هماهنگی‌های شکل‌گرفته بین قوای سه‌گانه در استان، مقررشده تا این موضوع در اسرع وقت پیگیری شود.

 رئیس کمیسیون اصل ۹۰ عنوان کرد: در تلاش هستیم تا پیش از فرارسیدن عید نوروز این مشکلات را از میان برداریم.

 نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک اظهار کرد: کارگرانی که مدعی طلب یک میلیارد تومانی از شرکت‌های فرنخ و مه نخ هستند باید مجدد درخواست رسیدگی به این پرونده را مطرح کنند تا پس از تشکیل جلسه و بررسی موضوع این مشکل نیز رفع شود.

 وی با بیان اینکه در استانداری کمیسیونی به نام کمیسیون امنیت کارگری وجود دارد تصریح کرد: وظیفه این کمیسیون پیگیری این موارد است حال‌آنکه ما نیز دستورات لازم را به کمیسیون امنیت کارگری ابلاغ کرده‌ایم.

 رئیس کمیسیون اصل ۹۰ خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن شب عید و مشکلات موجود در بین قشر کارگران به وزرای مربوطه و استاندار قزوین تذکر داده‌ام که تمهیدات لازم را اتخاذ کنند تا در شب عید بر مشکلات افزوده نشود.

 نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پرداخت به‌موقع حقوق، پاداش‌ها، مزایا و عیدی کارگران باید در اولویت قرار گیرد.

Comments are closed.