داود محمدی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در دیدار با جمعی از دانش آموزان با اشاره به این که آموزش و پرورش دارای سند جامع و نقشه راه است گفت: در آموزش و پرورش سند جامع و نقشه راه داریم در حالی که در بخش هایی نظیر صنایع این سند وجود ندارد.

🔻 وی ادامه داد: با توجه به وجود این نقشه راه، انتظار می رود آموزش و پرورش بین دانش آموز و معلم ارتباط دو سویه برقرار کند نه اینکه معلم متکلم وحده باشد.

🔻 نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: معلم باید زمینه ای را فراهم کند تا دانش آموزان نخبه و خلاق خودشان را نشان بدهند و نبود این زمینه یک اشکال در آموزش و پرورش است.

🔻 این مسئول تاکید کرد: اگر بخواهیم بر محفوظات تکیه کنیم، این محفوظات به مرور زمان از لوح ضمیر انسان پاک می شود لذا هنر معلم باید در این باشد که استعدادها را شناسایی و بر خلاقیت ها تکیه کند.

🔻 وی تصریح کرد: اگر به دانش آموزان صاحب فکر توجه شود، هر یک در آینده نخبگان این جامعه را تشکیل خواهند داد.

🔻 نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه ی معلمان کشف و پرورش استعدادهای دانش آموزان و فراهم کردن زمینه رشد همه دانش آموزان است.

🔻 وی با اشاره به اهمیت آشنایی با مهارت های زندگی در طول تحصیل گفت: دانش آموزان ما بعد از دوازده سال تربیت در آموزش و پرورش با مهارت های زندگی آشنایی ندارند.

🔻 وی ادامه داد: مدارس باید ارتباط تنگاتنگی با اولیای دانش آموزان داشته باشند و مطالبه گر باشند.

🔻 رئیس کمیسیون اصل نود در پاسخ به این سوال که برخی معلمان تخصص کافی ندارند گفت: مطالبه گری دانش آموزان باید فضایی فراهم کند تا معلم ناچار به مطالعه و تقویت خود باشد.

🔻 وى همچنین با تبریک چهلمین سالروز انقلاب اسلامی گفت: به ضرس قاطع می گویم که در طول انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی در جامعه ی ما تا صدها برابر تقویت شد.

🔻 وی با اشاره به توزیع امکانات در روستاها گفت: امروز جایی در کشور نیست که از نعمتی همچون برق محروم باشند در حالی که پیش از انقلاب چنین چیزی نبوده است.

🔻 وی با اشاره به دستاوردهای دفاعی کشور گفت: در زمان جنگ ما حتی تولید فشنگ نداشتیم در حالی که امروز موشک های نقطه زن با برد دو هزار کیلومتر تنها بخشی از دستاوردهای دفاعی کشور است.

🔻 وی با اشاره به دستاوردهای علمی کشور گفت: امروز در بسیاری از علوم وفنون در میان ده کشور نخست جهان قرار داریم.

🔻 این نماینده مجلس همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه بیشتری داشتیم، در فضای اقتصادی هم موفق تر بودیم و بی توجهی به این فرمایشات، امروز ما را با مشکلاتی از جمله بیکاری و مشعیتی مواجه کرده که باید آن را برطرف کنیم.

🔻 محمدی در پایان گفت: کشور ایران آبستن حوادث است و ممکن است مشکلاتی در آینده به وجود بیاید و راه مقابله با آن چیزی جز قرار گرفتن حول محور ولایت فقیه نیست.

🔻 در این دیدار دانش آموزان به بیان مشکلات اداری، علمی و تربیتی مدارس استان و مشکلات کلان استان و کشور پرداختند.

🔻 اخذ هزینه های بالا جهت ثبت نام و کلاس های فوق برنامه، نبود امکانات سالم علیرغم دریافت هزینه در مدارس نمونه دولتی، نبود ستادهای بصیرتی در مدارس به منظور برطرف کردن مشکلات ناشی جامعه و شبکه های اجتماعی، مشکلات غیر استاندارد بودن راه ها و حوادث ناشی از آن از جمله مشکلاتی بود که در این دیدار به آن اشاره شد.

داود محمدی

Comments are closed.