رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: رشد علمی در نظام جمهوری اسلامی وضعیت مطلوبی دارد و از سند چشم انداز ۱۴۰۴ پیشی گرفته است.

به گزارش ایرنا، داود محمدی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: یکی از دستاوردهای مهم ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جهش علمی کشور است .
وی اضافه کرد: زحمات دانشمندان و متخصصان داخلی در افزایش تولید علم و فناوری، دانش هسته ای، نانو تکنولوژی و شیمی بسیار ستودنی است.
محمدی با بیان اینکه سرعت تولید علم با سرعت تبدیل علم به ثروت یکسان نیست، اظهار داشت: با وجود ظرفیت های فراوان در زمینه های علمی هنوز نتوانسته ایم علم را به ثروت تبدیل کنیم و از این بابت هنوز ضعف داریم.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لازم است برای تبدیل ایده های فناورانه به تولید اقتصادی هم افزایی و کارگروه های ویژه تشکیل شود.
محمدی ادامه داد: فعالان بخش صنعتی و کشاورزی هنوز به این باور نرسیده اند که جهان امروز مستلزم تبدیل علم به ثروت است و همه باید تلاش کنیم که تولید بر مدار علم محوری قرار گیرد.
وی یادآور شد: دولت و مجلس باید در بودجه ها، اعتبار لازم برای عملیاتی شدن ایده های فناورانه و پژوهشی را لحاظ کنند تا با وجود تحریم های ظالمانه از سوی نظام های استکباری بتوانیم توان ملی را چندین برابر تقویت کنیم.
ساختمان مرکزی پارک علم و فناوری استان قزوین که به نام علی اکبر صالحی دانشمند هسته اهل این استان و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور نام گذاری شده ؛ امروز ( یکشنبه ) با حضور سخنگوی این سازمان ، معاون وزیر علوم و استاندار قزوین به بهره برداری رسید.

Comments are closed.