رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس گفت: در شرایط کنونی حدود ۵ هزار سهامدار پروژه پردیسبان منتظر پرداخت مطالباتشان هستند.

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلفات پروژه پردیسبان ایرانیان، گفت: در سال گذشته کمیسیون اصل ۹۰ نشست هایی را برای بررسی ابعاد مختلف پرونده مذکور برگزار کرد و خوشبختانه گزارش نهایی تدوین و برای تصمیم گیری به قوه قضائیه ارسال شد.

قوه قضائیه در حال رسیدگی به پرونده تخلفات پروژه پردیسبان ایرانیان است

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی قوه قضائیه در حال رسیدگی به پرونده تخلفات پروژه پردیسبان ایرانیان و تعیین تکلیف مالباختگان این پروژه است.

وضعیت سهامداران و مالباختگان پروژه پردیسبان در آینده ای نزدیک تعیین تکلیف می شود

وی افزود: قطعا کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس رسیدگی و پیگیری لازم را برای بررسی هر چه سریع تر پرونده پردیسبان صورت می دهد تا در آینده ای نزدیک سهامداران و مالباختگان این پروژه تعیین تکلیف شود.

شناسایی اموال و دارایی های متخلفان پرونده پردیسبان/ در نظر گرفتن اموال به عنوان وثیقه

در شرایط کنونی دستگاه های مربوطه به دنبال شناسایی اموال و دارایی های متولیان و متخلفان پرونده پردیسبان هستند تا به میزان سرمایه گذاری صورت گرفته، این اموال به عنوان وثیقه در نظر گرفته شود تا در صورت نیاز برای پرداخت سرمایه سهامداران مورد استفاده قرار گیرد

وی ادامه داد: البته متخلفان پرونده پردیسبان کاملا شناسایی و تعدادی از آن ها روانه زندان شدند، در شرایط کنونی دستگاه های مربوطه به دنبال شناسایی اموال و دارایی های متولیان و متخلفان پرونده پردیسبان هستند تا به میزان سرمایه گذاری صورت گرفته، این اموال به عنوان وثیقه در نظر گرفته شود تا در صورت نیاز برای پرداخت سرمایه سهامداران مورد استفاده قرار گیرد.

حدود ۵ هزار سهامدار پروژه پردیسبان منتظر پرداخت مطالباتشان هستند

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی حدود ۵ هزار سهامدار منتظر پرداخت مطالباتشان هستند، تصریح کرد: امیدوارم هر چه سریع تر این پرونده تعیین تکلیف شده و مطالبات سهامداران پرداخت شود.

عملیات اجرایی پروژه پردیسبان از سال ۹۱ در استان قزوین برای احداث مجتمع تجاری تفریحی به مساحت ۸۴۰ هزار متر بنا و یک برج ۶۶ طبقه‌ای آغازشد.

از اواسط سال ۹۲ تعداد زیادی از مردم در این پروژه سرمایه گذاری کردند ولی بعد از گذشت یک سال مقام قضایی در مشهد خرید و فروش سهام این پروژه را غیرقانونی اعلام کرد و دفاتر این شرکت در مشهد پلمب شد./

Comments are closed.