نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز استان باید از ظرفیت خیرین، بنیاد برکت و مشارکت شهرداری ها هم بخوبی استفاده کنیم.

داود محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قزوین که عصر شنبه در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: باید رویکردمان به آموزش و پرورش عوض شود و باور کنیم این نهاد در فرهنگ و توسعه کشور نقش بی بدیلی دارد آنگاه بستر حمایت مناسب از آن را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: اگر نگاه به فرهنگ جامعه توأم با تکریم و احترام و تعامل باشد می‌توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه بودجه کشور با رقم ۴۰۷ هزار میلیارد تومان که ۳۲۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق هزینه می‌شود و مابقی ۹۰ هزار میلیارد تومان نمی‌تواند نیازها را برآورده کند و امروز با چالش‌های جدی در بخش‌های مختلف مواجهیم و باید با مدیریت منطقی کارها را پیش ببریم.

وی بیان کرد: مشکلات ناشی از تحریم‌ها نیز مزید بر علت شده و باید از محل مالیات بتوانیم کشور را اداره کنیم که در این راستا امسال ۱۲۶ هزار میلیارد تومان از این محل پیش بینی شده که منطقی نیست و محقق نمی‌شود.

محمدی اظهار داشت: با این شرایط حتماً در تأمین نیازهای آموزشی با چالش مواجه خواهیم شد و بشدت به کمک خیرین مدرسه ساز نیاز داریم و در کنار آن باید از ظرفیت شهرداری و شوراها استفاده شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآور شد: استفاده از ظرفیت بنیاد برکت هم توصیه می‌شود تا بتوانیم نیازهای فضای آموزشی خود را برطرف کنیم.

وی اظهار داشت: استفاده از اعتبارات کمیسیاریای عالی پناهندگان برای ساخت مدرسه برای کودکان اتباع بیگانه هم در دستور کار باشد تا بتوانیم نیازهای این بخش را تأمین کنیم.

محمدی اضافه کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان هم اعتباراتی برای مدارس پیش بینی کنید و با ارائه الگوی مناسبی در حوزه مدارس و مساجد با برنامه مدون برای حل مشکلات فضای آموزشی اقدام کرد.

 

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: برای برگزاری برنامه‌هایی متناسب با شأن فرهنگیان در هفته معلم باید از این انسان‌های تلاشگر بخوبی تقدیر کرد.

در ادامه حکمت الله داوری رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: هر روز باید تکریم معلم جدی گرفته شود زیرا احترام معلم واجب است و اینکه یک روز به عنوان معلم تعیین شده نمادین است و ما در شورای شهر باور داریم که قدردانی از معلمان باید در جامعه نهادینه شود و آمادگی داریم هم خدمات بدهیم و هم کمک مالی کنیم./مهر

Comments are closed.