رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: تاکید نمایندگان مجلس در دیدار با آقای نوبخت این بود که باتوجه به اینکه در نزدیکی نوروز و سال جدید قرار داریم دولت تلاش کند تمام معوقات فرهنگیان را پرداخت کند.

 

داود محمدی درباره مشکلات صنفی معلمان سراسر کشور اظهار کرد: در لایحه ای که توسط دولت درخصوص حقوق معلمان و بحث‌های معیشتی و اجرای نظام رتبه‌بندی به مجلس ارائه شد، نمایندگان تلاش کردند علاوه بر آنچه در لایحه بود نسبت به ارتقای سطح بودجه وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

وی افزود: معلمان ما قشر زحمت‌کشی هستند که مطالبات به حقی دارند به خصوص که اضافه کاری آنها مدتی است پرداخت نشده که این موضوع جزو حقوق مسلم آنهاست و باید با رایزنی‌های صورت گرفته دولت اهتمام به پرداخت آنها داشته باشد.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس بیان کرد: مکاتباتی با دکتر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه کشور صورت گرفته و وی به صورت حضوری در مجلس حضور داشت و مشکلات معلمان به خصوص وضعیت معیشت آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تاکید نمایندگان مجلس در دیدار با آقای نوبخت این بود که باتوجه به اینکه در نزدیکی نوروز و سال جدید قرار داریم دولت تلاش کند تمام معوقات فرهنگیان را پرداخت کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس عنوان کرد: توصیه ما به فرهنگیان عزیز این است که با صبوری و بزرگواری و درعین حال فرهیختگی که همیشه خدمات خود را ادامه دادند و منشأ آموزشی و پرورشی در مدارس کشور بودند، همچنان به این خدمات ادامه دهند.

وی در پایان تصریح کرد: تاکید ما به دولت این است که از هرمنبعی که میسر است اولویت ویژه و خاص برای حل مشکلات معلمان و پرداخت معوقات آنها داشته باشد و نمایندگان مجلس نیز درحال پیگیری مشکلات صنفی معلمان عزیز هستند./صبح قزوین

Comments are closed.