نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از تهدیدات به عنوان فرصت استفاده کرده و فراگیر کردن پوشش بیمه در نقاط مختلف با وجود فشردگی جمعیت مورد توجه گیرد چرا که در این مکان‌ها امکان بروز حوادث غیر مترقبه وجود دارد.

داود محمدی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان قزوین که با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، اظهار داشت: امروز شاهد تغییر مشهودی در نوع بحران‌ها هستیم چرا که در گذشته بحران‌هایی همچون حوادث غیر مترقبه در ردیف امور بحرانی تعریف شده بود و امروز با دستکاری بشر در منابع طبیعی، مسائل دفع بهداشتی ، ریزگرد ها و غیره نیر به عنوان بحران مطرح می‌شوند.

وی تاکید کرد: امور بحرانی را باید اولویت قرار دهیم مثلا اگر شهرداریها از ساخت و ساز جلوگیری نکنند، با یک‌بحران عظیم روبرو می‌شویم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات اب، مسائل زیست محیطی و فرونشست زمین و ریزگردها در دنیا به عنوان یک بحران جدی مطرح است که باید تمهیداتی اندیشیده شود

وی ادامه داد: مشکلات دیگری در حوزه وحدت مدیریت در بروز مسایل بحرانی داریم؛ همچون زلزله کرمانشاه که شاهد اسیب‌هایی از جمله نبود مدیریت واحد بودیم و باید دانست که در لحظات اول موضوعات بحرانی، مدیریت واحد به حل و فصل مسائل و مشکلات کمک می‌کند.

محمدی عنوان کرد: نحوه پرداخت خسارت ها در قبال حوادث و بحران ها دارای ساز و کار پیچیده بوده مثلا در حوزه سرمازدگی خسارت زیادی پرداخته شده و بعد از این خسارت‌ها بودجه مورد نیاز اختصاص داده نشد.

وی بیان کرد: باید از تهدیدات به عنوان فرصت استفاده کرده و فراگیر کردن پوشش بیمه در نقاط مختلف با وجود فشردگی جمعیت مورد توجه گیرد چرا که در این مکان‌ها امکان بروز حوادث غیب مترقبه وجود دارد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش در زمینه مدیریت بحران حوزه شهروندان و مدیران بسیار ضفیف بوده و این امر تنها وظیفه مدیریت بحران نیست و کمک‌های رسانه‌ها و صدا و سیما نیز می‌تواند کارساز باشد.

محمدی عنوان کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور ما بروز رسانی در انبارها و تجهیزات امدادرسانی، تقویت امداد هوایی، تجهیزات ماشینی و تجهیز به سیستم هشدار دهنده از نیاز ها بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

Comments are closed.