نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رونق تولید و شکوفایی اقتصادی میهن اسلامی باید بخش خصوصی میدان دار اقتصاد کشور باشد.

داود محمدی روز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین بر ضرورت چابک سازی هرچه بیشتر دولت تاکید کرد و افزود: باید حجم اقتصاد دولتی در کشور کاهش پیدا کند.
وی با بیان اینکه بودجه دولت به تنهایی کفاف حل نیازهای کشور را نمی دهد،اظهار داشت: باید از ظرفیت بخش خصوصی برای پاسخگویی به این نیازها به شکل بهتری استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی سال جاری کشور ۳۲۰ هزار میلیارد آن مربوط به حقوق و دستمزد است که این مهم ضرورت و اهمیت جذب سرمایه گذاری و تقویت بخش خصوصی را بیشتر گوشزد می کند.
وی، خواستار کمک بیشتر بانک ها به بخش تولید شد و گفت: با توجه به این که اقتصاد ما بانک محور است بنابراین برای موفقیت بخش خصوصی نیازمند حضور فعال تر سیستم بانکی در حوزه به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران هستیم.
محمدی با بیان اینکه به دلیل مشکلات اقتصادی در اواخر سال گذشته شاهد تعدیل ۶۵۰۰ کارگر در استان بودیم،اظهار داشت: در حوزه کسب و کار ضعیف عمل کرده ایم و باید با پیگیری های خود ضعف های موجود در این حوزه را مرتفع کرده و زمینه را برای حفظ مشاغل موجود و اشتغالزایی فراهم کنیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال گذشته بخش گردشگری و معدن در استان مورد غفلت قرار گرفت،خاطرنشان کرد: با وجود معادن ارزشمند استان در حال حاضر تنها از ۵ درصد آنها استفاده می شود و این در حالی است که کشور با وجود تحریم ها به شدت مواد معدنی نیازمند است.
وی اظهار داشت: با رونق گردشگری و تقویت معادن استان می توان شاهد افق های جدید در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی قزوین بود.

Comments are closed.