رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس گفت: برنامه‌های عملیاتی دولت برای کنترل قیمت‌ها موثر نبوده است و شاهد افزایش قیمت کالاها و خدمات هستیم در حالی که سزاوار نیست بر پیکر نحیف و رنجور مردم تاخته شود.
داود محمدی در نطق میان دستور

داود محمدی نماینده مردم قزوین در نشست علنی امروز (دوشنبه ۴ اذرماه) در نطق میان دستور خود، گفت: بسیج در آستانه ۴۰ سالگی حیات نورانی و پرافتخار خود، کارنامه‌ای درخشان از خدمت، جهاد و شهادت ارائه کرده و بی‌گمان رشد، تعالی و پیشرفت کشور و انقلاب اسلامی مرهون تلاش‌های ایثارگرانه این رادمندان است. هفته بسیج را به ملت سرافراز و بسیجی کشور تبریک می‌گویم همچنین از بصیرت و معرفت مردم صبور، نجیب و ولایت‌مدار استان در وقایع بعد از گرانی بنزین و محکومیت اغتشاش‌گران در حمایت از ولایت فقیه صمیمانه تشکر کنم.

برنامه‌های عملیاتی دولت برای کنترل قیمت‌ها موثر نبوده است

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مصوبه سران قوا -که مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفت- با کمال تاسف مشاهده می‌شود -که برنامه‌های عملیاتی دولت برای کنترل قیمت‌ها موثر نبوده است- و شاهد افزایش قیمت کالاها و خدمات هستیم در حالی که سزاوار نیست بر پیکر نحیف و رنجور مردم تاخته شود.

وی تاکید کرد: دولت هرچه سریع‌تر ساز و کار اجرایی که آثار آن برای ملت سرافراز مشهود و ملموس باشد به اجرا گذارد تا مرحمی بر آلام‌شان باشد تا اثرات نامطلوب اجرای بد و غیرمدبرانه این تصمیم از بین رود.

محمدی مطرح کرد: در روزهای اخیر سیل فراوانی از مراجعات و تماس‌های مردمی را داشتیم که حاکی از عدم پرداخت، درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به حساب آن‌ها است لذا ضرورت دارد به قید فوریت نسبت به رفع نقیصه موجود و تعیین مرجعی جهت پاسخگوی به مردم اقدام و حقوق و یارانه آن‌ها در اسرع‌وقت پرداخت شود و مردم برای دریافت حقوق و حقه قانونی خود دچار سردرگمی نشوند.

این نماینده یاداور شد: متاسفانه درخصوص حل مشکلات درمانی و پرداخت مطالبات جانبازان و ایثارگران و خانواده های شهدا اقدام موثری به عمل نیامده و همچنان شاهد عدم اجرای صحیح ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران هستیم.

انتقاد از قطع فوق‌العاده ایثارگری فرزندان شهدا

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس با بیان اینکه قطع فوق‌العاده ایثارگری فرزندان شهدا از دیگر قوانینی است که با کمال تاسف نادیده گرفته می‌شود، افزود: به دولت تذکر می‌دهم خود را به اجرای قوانین موظف بداند و نسبت به اعطای کامل حقوق این عزیران اقدام کند.

وی با یادآوری اینکه همسازان‌سازی حقوق بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است، گفت: حداقل انتظار این است که سازمان تامین اجتماعی و دولت با حضور نمایندگان کارگروه‌های بازنشستگی سراسر کشور در اقدامی قابل قبول و در نظر گرفتن تورم افسارگسیخته، این مشکل مزمن و قدیمی را حل کنند.

این نماینده مجلس توضیح داد: در سال رونق تولید تعداد قابل‌توجهی از شرکت‌ها و کارخانجات استان‌ها و کشور با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنند و در شرف تعطیلی هستند و توان پرداخت حقوق کارگران خود را ندارند بنابراین ضرورت دارد وزارتخانه‌های تعاون و کار و صمت با بررسی دقیق، پیش‌بینی و پیشگیری‌های لازم راه‌حل عملی برای حل مشکلات مذکور اتخاذ کنند.

به گفته وی انعقاد قرارداد موقت برای کارهایی که جنبه دائمی دارند فاقد وجاهت قانونی است و باید این قراردادها جای خود را به قراردادهای دائمی دهند.

معضل جدی مشکل فضاهای درمانی در اکثر روستاها

محمدی با اشاره به اینکه مشکل فضاهای درمانی در اکثر روستاها و بخش‌ها به یک معضل جدی مبدل شده است، گفت: این مشکل در شهرها و روستای البرز و آبیک و محمدیه بیشتر رخ‌نمایی می‌کند و علیرغم پیگیری‌های مکرر و دستورهای سریع وزیر بهداشت و درمان این مشکل تاکنون حل و فصل نشده است.

وی ادامه داد: همچنین درخصوص راه‌اندازی هرچه سریع‌تر بیمارستان رحیمیان قزوین جلساتی با معاون وزیر گذاشته و گمام های خوبی برداشته شد اما با توجه اینکه شهرستان البرز با جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفر فاقد حتی یک بیمارستان دولتی است ضرورت دارد گام نهایی راه‌اندازی این بیمارستان هر چه سریع‌تر برداشته شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و محمدیه بیان کرد: همچنین بخش دیالیز بیمارستان شهدای آبیک نیز راه اندازی و دانشگاه علوم پزشکی متعهد شده تا پایان ماه آذرماه سال جاری نسبت به راه اندازی کامل این بیمارستان اقدام کند لذا امیدوارم این وعده به هیچ نحوی به تاخیر نیفتد.

محمدی درخصوص دیگر مشکلات درمانی حوزه انتاخبیه خود توضیح داد: راه‌اندازی بیمارستان سجادیه در بخش محمدیه شهرستان قزوین باید وزارت بهداشت و مسئولان استانی با کار جهادی و همت مضاعف اقدام کنند، راه اندازی درمانگاه‌های بی‌دستان و شبانه‌روزی کردن درمانگاه‌های شریف‌آباد و محمودآباد نمونه ضروری است، همچنین تقویت فضاهای درمانی اقبالیه از اهم نیازهای مردم است که وزیر مربوطه باید دستور لازم را به عمل آورند./

Comments are closed.