رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از قرائت گزارش کمیسیون اصل ۹۰ درباره عملکرد خودروسازان تا پایان سال در صحن علنی مجلس خبر داد.
داود محمدی

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از قرائت گزارشی جامع درباره نحوه عملکرد خودروسازان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تا پایان سال خبر داد و گفت: در این گزارش ابعاد مختلف عملکرد این شرکت‌ها از جمله ارتقای کیفیت، ایفای تعهدات، حجم پرسنل، رعایت استانداردها، میزان سوخت، نقش خودرو در تصادفات و تلفات جاده‌ای و… مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه احتمالا گزارش عملکرد خودروسازان پیش از سال ۹۹ در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد، افزود: اگرچه براساس این گزارش خودروسازان توانستند در برخی حوزه‌ها به پیشرفت هایی دست یابند اما این شرکت‌ها کوتاهی‌های بسیاری نیز داشتند.

وی درباره نحوه ایفای تعهدات خودروسازان، اظهار کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته خودروسازان نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند؛ در سال گذشته تولید این شرکت ها کاهش محسوسی داشت بنابراین نتوانستند خودروهای پیش فروش شده را به موقع به مشتریان تحویل دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: در ادامه سال جاری و با ا خذ تدابیر ویژه تولید خودروسازان افزایش یافت اما تاکنون نیز به تعهدات خود عمل نکردند.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از قرائت گزارش نحوه عملکرد خودروسازان در صحن علنی مجلس، در صورت موافقت نمایندگان بخش هایی که این شرکت ها در آن کوتاهی کردند برای رسیدگی بیشتر و برخودر با متخلفان به قوه قضاییه ارسال می شود./

Comments are closed.