رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع نمایندگان کشورهای جاده ابریشم برای تقویت دیپلماسی عمومی برای تحقق صلح و امنیت راه‌اندازی شود.

داود محمدی ظهر امروز در دومین روز از یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم که در شبستان امیرالمومنین(ع) برگزار شد اظهار داشت: قزوین دارای تاریخ ۹ هزار ساله یک‌جانشینی بوده که یک هزار و ۷۰۰ سال سابقه مدنیت و ۵۰ سال پایتختی ایران را در زمان صفویه داشته است.

وی افزود: هزاره سوم هزاره شهروندمداری و انسان‌مداری است و در این دوره همگام با پیشرفت صنعتی شاهد نقش کلیدی انسان به عنوان اصلی‌ترین رکن شهر هستیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: توجه به انسان از نگرش‌های مهم پیشرفت جوامع اقتصادی جوامع محسوب می‌شود و این مهم باید در بین کشورهای جاده‌های ابریشم هم به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت شهری بدون توجه به انسان با مشکل روبه‌رو می‌شود خاطرنشان کرد: در هزاره سوم اگر کشوری در مدیریت شهری خود استان را نادیده بگیرد به طور طبیعی با مشکل روبه‌رو می‌شود.

محمدی بیان کرد: امروز دنیا در موضوعات مختلفی مانند محیط زیست، اشتغال، فقرزدایی و غیره با مشکلاتی روبه‌رو است که برطرف کردن این مشکلات نیازمند توجه به انسان است.

وی افزود: برای تحقق آینده‌ای خود باید بر روی موضوع انسان به عنوان آن سازنده تاریخ و تمدن تکیه ویژه‌ای داشته باشیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجمع نمایندگان کشورهای جاده ابریشم برای تقویت دیپلماسی عمومی برای تحقق صلح و امنیت راه‌اندازی شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

Comments are closed.